Stredisko otvorené DENNE.
Premáva lanovka Pekná vyhliadka (celá zjazdovka), vleky Romik, Limba, Blondy a nový baby vlek Kubík.
podmienky: veľmi dobré
výška snehu: 70
sneh: zmrznutý
PREDPOVEĎ POČASIA
 
 
 
 
facebook
nedeľa
01. mar. 2015


16. 02. 2015      Nedeľa 15.2.2015 objektívom fotografa

Viac foro na na stránke Skalka aren an Facebook-u.

             

30. 01. 2015      Informácie na víkend 31.1. - 1.2.

Počas víkendu 31.1. – 1.2.2015 sa na Skalke uskutoční 42. ročník najväčšieho preteku v bežeckom lyžovaní na Slovensku – Biela stopa. Prevádzka lanovky a vlekov bude BEZ OBMEDZENÍ v klasickom čase od 9:00 do 16:00. Jediné obmedzenie bude regulované parkovanie, viď nižšie. Tu Vám prinášame najdôležitejšie informácie pre všetkých návštevníkov Skalky.

POČASIE: V sobotu má byť polooblačno, s dennými teplotami okolo -5 stupňov a takmer bez vetra. Cez noc sa teploty budú pohybovať pod bodom mrazu na úrovni -6 až -10 stupňov, takže sneh stihne pekne primrznúť, aby bol pripravený na kvalitnú víkendovú lyžovačku.

PREVÁDZKA: V prevádzke bude stredisko BEZ OBMEDZENÍ, teda lanovka Pekná vyhliadka a vleky Limba, Blondy a nový baby vlek Kubík. Snehové podmienky sú veľmi dobré, snehová pokrývka na zjazdovkách je v priemere 60 cm. Priestor v okolí vrcholovej stanice lanovky a bufetu na Peknej vyhliadke bude počas preteku obmedzený vyhradeným koridorom pre účastníkov preteku.

DOPRAVA: Prístupová cesta je pluhovaná a posypávaná každý deň. Pre istotu majte so sebou snehové reťaze.

PARKOVANIE: Parkovanie v stredisku bude v sobotu aj nedeľu striktne REGULOVANÉ v čase OD 7:00 DO 9:45. V tomto čase budú parkovacie plochy nad križovatkou pri hlavnom parkovisku vyhradené VÝLUČNE pre technické vozidlá organizátorov preteku a VIP hostí (preukázanie sa preukazom od organizátorov preteku je NUTNÉ). Účastníci preteku vrátane iných návštevníkov budú odklonení na hlavné parkovisko. Po jeho zaplnení bude parkovanie zabezpečené na ďalších plochách a následne paralelne s príjazdovou cestou. Po 9:45 budú parkoviská voľne otvorené pre všetkých návštevníkov. Poriadok bude udržiavať počas celého dňa parkovacia služba. Na základe vyššie uvedených skutočností dôrazne ŽIADAME lyžiarov smerujúcich do strediska Skalka arena, aby sa do strediska dostavili po 9:45. Po tomto čase bude zabezpečené plynulé fungovanie parkovania v stredisku a bude k dispozícii dostatočný počet parkovacích miest pre všetkých lyžiarov strediska Skalka arena.

BEŽKY: Bežecké trate budú počas víkendu UZAVRETÉ. Prosím rešpektujte pokyny organizátorov preteku Biela stopa.

Ďakujeme za pochopenie a srdečne sa na Vás tešíme v stredisku Skalka arena.


06. 01. 2015      Aktuálne 6.1.

Lanovka dnes 6.1 NEPREMÁVA z dôvodu silného nárazového vetra na hornej stanici, do rýchlosti až 22 m/s. Pri rýchlosti nad 16 m/s je rýchlosť lanovky obmedzená a pri rýchlosti nad 18 m/s nie je prevádzka lanovky možná z bezpečnostných dôvodov. Smerom k večeru má vietor ustáť. V stredu 7.1. má byť takmer bezvetrie, denná teplota -10 stupňov, doobeda oblačno, poobede sa má vyjasniť. V prevádzke bude lanovka Pekná vyhliadka, vlek Limba, detský vlek Blondy a nový baby vlek nad Kasou oproti Relax centru.
BEŽKY: upravený štadión, in-line dráha, dolný 5 km okruh, horný 5 km okruh, Severný okruh Bielej stopy, na Hostinec, do Králik a na Frajungu.

04. 01. 2015      Aktuálne 4.1.2015

Do rána napadlo cca 10-15 cm snehu, stále sneží, teplota -5 a fúka pomerne silný nárazový vietor. Dnes v prevádzke nový baby vlek (nad Kasou 1 oproti Relax centru) a detský vlek Blondy. Lanovka bude v prevádzke pravdepodobne v utorok 6.1. Viac info čoskoro.

         

10. 03. 2014      Stav zjazdovky 9.3.2014             

06. 03. 2014      Sobota 8.3. - 4. Ročník Skalka Jägermeister PÁRTY a výhodná lyžovačka pre Kremničanov

V sobotu 8.3.2013 Vás srdečne pozývame na už 4. ročník Skalka Jägermeister PÁRTY.

Príďte sa aj Vy zabaviť na svah kým je ešte sneh a vychutnať si:

Hudobná show pre lyžiarov, nelyžiarov i bežkárov priamo na Peknej vyhliadke
Ľadový bar s ľadovo vychladeným bylinným likérom Jägermeister
Originálny horúci Jägertee v originálnych Skalka hrnčekoch
Grilované špeciality priamo na svahu (cigánska a pečená klobáska)
Prezentácia prekrásnych zimných svetrov z merino vlny od Mopeka
Súťaže, animácie a sladké darčeky pre deti od McDonald’s Banská Bystrica a Zvolen

Snehové podmienky sú stále veľmi dobré, na zjazdovkách je v priemere 40 cm technického snehu. V prevádzke bude lanovka Pekná vyhliadka, vlek Romik so zjazdovkou Romik a Žiarska a detský vlek Blondy. Aktuálne fotografie nájdete nižšie.

Predpoveď počasia na sobotu hlási +6°C, jasno, vietor z rána 5 m/s so zvyšujúcou sa rýchlosťou v poobedňajších hodinách.

PS: Kremničania lyžujú v sobotu so zľavou 50%! Zľava platí pre obyvateľov Mesta Kremnica a okolitých obcí, a to na celodenný skipas. Stačí sa v kase strediska preukázať dokladom preukazujúcim trvalé bydlisko v Meste Kremnica alebo okolitých obciach (rozhodujúce je PSČ trvalého bydliska) a hor sa na svah za polovičnú cenu. Príďte si užiť stále dobrú jarnú lyžovačku v stredisku Skalka arena.

Tešíme sa na Vás v stredisku Skalka arena.

           

28. 02. 2014      1.3. Skalka LATINO STYLE

Sobota 1.3.2014 sa v lyžiarskom stredisku Skalka arena ponesie v štýle LATINO. Príďte sa aj Vy zabaviť na svah a vychutnať si:
Tanečné predstavenie Salsa na snehu
Rýchlokurz salsy pre každého
Ochutnávky Havana Club Rum, Mojito a Cuba Libre
Guláš a ďalšie dobroty
Pokus o najviac tanečníkov Ruedy de Casino na snehu v nadmorskej výške nad 1.000 m.n.m.

Snehové podmienky sú stále veľmi dobré, aj keď tohtoročná zimná sezóna lyžovaniu veľmi nepraje. V prevádzke bude lanovka Pekná vyhliadka, vlek Romik so zjazdovkou Romik a Žiarska a detský vlek Blondy.

Predpoveď počasia
Sobota +2°C, vietor 3 m/s s nárazmi do 10 m/s, z rána hmla, v priebehu dňa by sa malo vyjasniť. Nedeľa +6°C, vietor 1 m/s, polooblačno.

Tešíme sa na Vás v stredisku Skalka arena.

 

19. 02. 2014      22.2.2014 Zabíjačkové hody + PERMONÍK SNOW KARNEVAL

Už túto sobotu 22.2.2014 Vás v stredisku Skalka arena podujatie Zabíjačkové hody a PERMONÍK SNOW KARNEVAL spolu s testovaním lyží s EXIsport-om.
Sladká odmena pre každého lyžiara
Kapustnica, klobásky, jaternice, cigánska
Súťaže pre veľkých aj malých
EXIsport testovanie lyží HEAD, Nordica, Völkl, Blizzard, Elan
Súťaž o najkrajšiu masku permoníka
Tombola o skvelé ceny
Psie záprahy

Tešíme sa na Vás na Skalke.

   

14. 02. 2014      Keď ich miluješ nie je čo riešiť: Valentínsky program na Skalke tento víkend 15. - 16.02.2014

SOBOTA 15.2.2014 (predpoveď: -2?C, polojasno, vietor 5 m/s)
Ku každému zakúpenému skipasu sladký darček od firmy SEDITA.
9:00 – 10:30 Hokejový zápas Slovensko – Slovinsko v Skibare horskej chaty Limba
V priebehu celého dňa:
Rossignol – testovanie lyží a súťaže
Bernardíny – dospelé psy i šteniatka Vás budú sprevádzať po stredisku
Ochutnávka nápoja Horúce jabĺčko
Ochutnávka nápojov NATELO
Stánok s pletenými svetrami Mopeka
Ochutnávka horúcej čokolády Eraclea
Súťaže pre návštevníkov v stane nad chatou Limba
12:00 Vystúpenie policajných psov
13:00 Pokus o najväčšie ľudské srdce z lyžiarov na lyžiarskom svahu – hromadná fotografia

NEDEĽA 16.2.2014 (predpoveď: +1?C, zamračené, vietor 1 m/s)
Bernardíny – budú chodiť po stredisku a fotiť sa s ľuďmi
Ochutnávka nápoja Horúce jabĺčko
Súťaže v stane nad chatou Limba (súťaže so SEDITOU a s Kofolou)
10:00 Vystúpenie cvičených psíkov rôznych rás

PS: Majitelia kupónov zo Zlavadna.sk majú tento víkend poslednú možnosť využiť tieto kupóny počas víkendu. Platnosť kupónov bola predĺžená do 21.2.2014 (vrátane), takže okrem víkendu ostáva ešte 5 pracovných dní počas ktorých budeme kupóny akceptovať. Žiadne ďalšie predĺženie kupónov už nebude možné.

Tešíme sa na Vás v stredisku Skalka arena.

 

04. 02. 2014      Informácia pre zákazníkov ZlavaDna.sk

Dovoľujeme si Vás informovať, že vzhľadom na zhoršené poveternostné podmienky v tohtoročnej zimnej sezóne sme sa po dohode s portálom ZlavaDna rozhodli predĺžiť platnosť kupónov do 21.2.2014. Doporučujeme Vám, aby ste si Vami zakúpené kupóny prišli vyčerpať čím skôr, nakoľko žiadne ďalšie predlžovanie platnosti týchto kupónov nebude možné. Zľavový portál ZlavaDna a lyžiarske stredisko Skalka arena.

31. 01. 2014      Aktuálne zo Skalky 31.1.2014

Podmienky sa počas týždňa zlepšili a momentálne je na svahoch v priemere 40 cm technického snehu. Od pondelka sme aj naďalej intenzívne technicky zasnežovali najmä zjazdovku pod lanovkou Pekná vyhliadka. Cez deň počas prevádzky pravú stranu, v noci ľavú aj pravú stranu. Podmienky na ľavej strane sa zlepšili, takmer vcelku je ľavá strana pokrytá nových technickým snehom, do ktorého počas utorka a stredu prisnežili cca 5 cm prírodného snehu.

Predpoveď počasia na víkend: Sobota -4°C, vietor 7 m/s s nárazmi do 21 m/s, oblačno. Nedeľa - 3°C, vietor 6 m/s s nárazmi do 13 m/s, oblačno.

V prevádzke bude lanovka Pekná vyhliadka s ľavou stranou zjazdovky po celej dĺžke svahu, vlek Romik so zjazdovkou Romik a Žiarska a detský vlek Blondy so zjazdovkou.

Dôležitá informácia pre zákazníkov, ktorý si zakúpili skipasi v predpredaji cez portál Zľavadna.sk
Po dohode so zástupcom portálu sme dospeli k dohode, že platnosť kupónou v dôsledku zhoršených poveternostných podmienok predĺžime o 7 kalendárnych dní, tj. do 21.2.2014.

Všetkých Vás srdečne pozývame na a tešíme sa na Vás na Skalke!

 

24. 01. 2014      Aktuálne podmienky na víkend 25.-26.1.2014

Teploty konečne klesli výraznejšie pod nulu a veríme, že vydržia nielen pár dní ale celý zvyšok tohtoročnej zimnej sezóny. Technicky sme dosnežili čo nám príroda dovolila, a snežíme aj naďalej.

Cez víkend 25.-26.1. bude v prevádzke lanovka Pekná vyhliadka, vlek Romik a detský vlek Blondy. Podmienky sú vrámci možností tohtoročnej „zimy“ veľmi dobré s 30-35 cm technického snehu.

Predpoveď počasia hlási na víkend denné teplotu -6 až -7 stupňov, jasnú oblohu, miestami nízku oblačnosť a bezvetrie.

Tešíme sa na Vás na Skalke!

03. 01. 2014      Aktuálne podmienku na sobotu 4.1.2014

V sobotu 4.1. bude v prevádzke vlek Romik a detský vlek Blondy s veľmi dobrými podmienkami a 35 cm snehu. Počas posledných nocí sa nám podarilo dosnežiť problematické miesta na zjazdovkách, avšak na zjazdovke s lanovkou Pekná vyhliadka potrebujeme ešte aspoň 2 noci mrazu aby mohla byť prístupná lyžiarom.
Celodenný skipas je naďalej v akciovej cene 16€.
Predpoveď hlási zamračené počasie, dennú teplotu 0 stupňov a vietor do 2 m/s.
Tešíme sa na Vás na Skalke!

26. 12. 2013      Novinky sezóny 2013/2014

Pre tohtoročnú zimnú sezónu sme si pre Vás pripravili hneď niekoľko zaujímavých noviniek:
- Parkovacie plochy sme opäť rozšírili o viac ako 180 miest pri hlavnom parkovisku.
- Pri návale snehu garantujeme kvalitnejšiu a promptnejšiu úpravu prístupovej cesty do stredisku vďaka vlastnej snehovej fréze.
- Atraktívne akcie a novonarodený maskot strediska FRIDO na Vás čakajú v stredisku každý víkend od januára až do konca marca.
- KUBÍK Fun park a skicrossová dráha nielen pre malých ale aj veľkých, SPOLU s novým bufetom bude pre Vás pripravená podľa prírodných snehových podmienok pod Horskou chatou Limba.
- Nový aprés-ski bar BÚDA bude na Vás čakať v priebehu januára 2014 či už počas lyžovačky alebo po nej.

Veríme, že aj napriek momentálne nie veľmi bohatej snehovej nádielke si do strediska Skalka arena nájdete cestu a spoznáte novinky sezóny na vlastnej koži.

Tešíme sa na Vás v lyžiarskej sezóne 2013/2014!

       

05. 04. 2013      Celodenný skipas iba za 8€!

Áno, bláznivý Apríl zasiahol aj nás. Stredisko je v prevádzke už len cez víkendy, a to konkrétne lanovka so zjazdovkou Pekná vyhliadka. Preto sme sa rozhodli znížiť cenu celodenného skipasu pre všetkých na neskutočnú cenu iba 8€!

PREDPOVEĎ POČASIA:
Sobota – do rána teplota -1?C, denná teplota 4?C, z rána oblačno, miestami hmla, v priebehu dňa sa má obloha vyčistiť až na polojasno, severný vietor 3 m/s s nárazmi do 8 m/s.
Nedeľa – do rána teplota -3?C, denná teplota 3?C, z rána takmer jasno s postupne pribúdajúcou strednou aj vysokou oblačnosťou, severný vietor 3 m/s s nárazmi do 8 m/s.

PREVÁDZKA: Snehové podmienky sú stále veľmi dobré, snehová pokrývka je stále 120 cm. V prevádzke je lanovka Pekná vyhliadka s rovnomennou zjazdovkou o dĺžke 1 km a šírke 80- 120 metrov.

DOPRAVA: Cesta na Skalku je vydratá komplet na asfalt a je posypaná. Všetky parkoviská sú k dispozícii. Poznámka pre extrémistov: Áno, už sa na lyžovačku na Skalku dostanete aj na letných gumách...

BEŽKY: Bežecké trate budú upravené v noci z piatka na sobotu. Severný okruh len cez Strednú. Južný okruh bez Slobodného.

Skilinka: 0901 752 552.

Srdečne sa na Vás tešíme v stredisku Skalka arena.

29. 03. 2013      Aktuálne zo Skalky 29.3.

Dnes od polnoci pripadlo viac ako 25 cm čerstvého snehu sprevádzaného vetrom o rýchlosti 16 m/s. Tvoria sa záveje nielen na ceste a parkoviskách, ale aj na zjazdovkách a pri staniciach lanovky. Premávka dopravných zariadení bola dnes obmedzená na vleky Limba a Blondy. V priebehu poobedia má sneženie aj vietor ustúpiť.

Sobota 30.3. - v prevádzke lanovka Pekná vyhliadka, vleky Romik, Limba a detský vlek Blondy. Predpoveď počasia hlási príjemnú sobotu s dennou teplotou 0?, polojasno a vietor 2 m/s. Podľa tejto predpovede bude táto sobota pravdepodobne posledným pekným dňom na tohtoročnú lyžovačku.

Nedeľa 31.3. – 52.ročník karnevalu na lyžiach „Veľkonočné vajce“ + 4.ročník súťaže pre deti v maľovaní. Predpoveď počasia hlási dennú teplotu 1?, zamračené/hmla s mrholením, a vietor 2 m/s.

Tešíme sa na Vás na Skalke!

15. 03. 2013      Mrazivý, slnečný a mierne veterný víkend

Dnes bol extrémne veterný deň nielen na celom Slovensku ale samozrejme aj na Skalke. Jeho rýchlosť dosahovala v nárazoch až 32 m/s (115 km/h). Pri 16 m/s (58 km/h) je prevádzka lanovka obmedzená znížením rýchlosti, avšak od rýchlosti vetra 18 m/s (65 km/h) je prevádzka nemožná. Z tohto dôvodu bola dnes prevádzka lanovky a vlekov pozastavená. Vietor je v tejto chvíli už miernejší a podľa predpovede počasia bude prevádzka lanovky aj všetkých 4 vlekov bez obmedzení.

PREDPOVEĎ POČASIA na víkend: Sobota -8?C, z rána jasno, miestami okolo obeda hmla, severný vietor 4 m/s s nárazmi do 12 m/s. Nedeľa -8?C, polooblačno, miestami hmla, severný vietor 4 m/s s nárazmi do 12 m/s. Z čoho vyplýva, že sneh pekne primrzne na kvalitnú lyžovačku.

PREVÁDZKA: V prevádzke bude celé stredisko, teda 1 lanovka a 4 vleky. Snehové podmienky sú stále veľmi dobré, snehová pokrývka na zjazdovkách je v priemere 120 cm. Otvorené sú všetky zjazdovky v celkovej dĺžke 5,51 kilometra.

DOPRAVA: Cesta na Skalku je bez problémov zjazdná BEZ snehových reťazí. Pravidelne je pluhovaná takže s kvalitným zimným obutím a skúsenosťami s jazdou na snehu sa na Skalku dostanete bez problémov.

PARKOVISKÁ: Všetky parkoviská sú k dispozícii tak ako aj po iné víkendy.

BEŽKY: Bežecké trate budú upravené v noci z piatka na sobotu. Severný okruh širokým ratrakom bez stopy na klasiku. Južný okruh so stopou.

Skilinka: 0901 752 552. Srdečne sa na Vás tešíme v stredisku Skalka arena.

13. 03. 2013      VEĽKÁ NOC na Skalke

Príďte sa rozlúčiť so zimou a prežiť Veľkonočné sviatky uprostred nádhernej prírody.
- skvelá jarná lyžovačka (stále máme viac než dostatok snehu),
- Veľkonočná nedeľa: 52.ročník karnevalu na lyžiach - Veľkonočné vajce + 4.ročník súťaže pre deti.

4.ročník súťaže pre deti: 31.03.2013 (Veľkonočná nedeľa)
Miesto: Horská chata Limba
- súťažiaci v 3 kategóriách kreslia podľa predlohy rovnakou technikou,
- vek súťažiacich: 6 až 15 rokov,
- čas súťaže: od 10:00 do 13:00 hod.

Hlavná cena: Poznávací zájazd “4dni v rozprávke – LEGOLAND a Bavorské zámky” v hodnote 149€, od CK COIMEX business & event travel s.r.o.

Veľkonočný pobyt na Horskej chate Limba:

Termín: 28.03. - 01.04.2013 (od 3 nocí)
Cena: 59€/dospelá osoba/pobyt
- 3xubytovanie, 3xraňajky, Slávnostná Veľkonočná večera,
- deti do 3 rokov zadarmo,
- deti 3 až 12 rokov 30% zľava na pevnom lôžku, 50% zľava na prístelke.

Mimoriadne akciové ceny 3-dňových skipasov pri zakúpení Veľkonočného pobytu:
- 34€/3-dňový skipas/dospelá osoba,
- 29€/3-dňový skipas/junior,
- 23€/3-dňový skipas/dieťa.

Tešíme sa na Vás v stredisku Skalka arena a na Horskej chate Limba.
www.skalkaarena.sk
www.skalkalimba.sk

 

  letak_velka_noc[1].pdf  08. 03. 2013      Oznam pre BEŽKÁROV

Mestský klub lyžiarov (MKL) Kremnica usporiada na Skalke pri Kremnici v sobotu a v nedeľu, 9. a 10. marca 2013 67. roč. Bezroukovho memoriálu - Veľkej ceny Kremnice, medzinárodné preteky FIS Continental Slavic cup v behu na lyžiach za účasti lyžiarov zo 7 krajín (SR, ČR, Poľsko, USA, Chorvátsko, Maďarsko, Lotyšsko).

Program:

Sobota, 9. 3. 2013, šprint voľnou technikou
10:00 - kvalifikácia ženy a juniorky
10:30 - kvalifikácia muži a juniori
12:00 - finále ženy a juniorky
12:30 - finále muži a juniori

Nedeľa, 10. 3. 2013, preteky klasicky s hromadným štartom
10:00 - muži a juniori 15 km
11:00 - ženy a juniorky 10 km

Viac info: www.mklkremnica.sk.

Pretekové trate budú počas pretekov pre verejnosť uzavreté. Organizátori z MKL Kremnica sa obracajú na turistov, bežkárov, fanúšikov bieleho športu s prosbou, aby sa nepohybovali na tratiach, zvýšili opatrnosť, dbali na pokyny usporiadateľov a prispeli tak k zdarnému priebehu podujatia.
Ďakujeme!

MKL Kremnica

01. 03. 2013      2.3. Skalka Jägermeister PÁRTY a lyžovačka za polovicu pre Kremničanov

V sobotu 2.3.2013 Vás srdečne pozývame na snehom preplnenú Skalku na Skalka Jägermeister PÁRTY.

Čaká na Vás:

Hudobná show pre lyžiarov, nelyžiarov i bežkárov priamo na Peknej vyhliadke s pekným výhľadom
Ľadový bar s ľadovo vychladeným bylinným likérom Jägermeister
Originálny horúci Jägertee v originálnych Skalka hrnčekoch
Guláš a ďalšie dobroty pri ľadovom bare
Tanečné predstavenie Salsa na snehu
Prezentácia prekrásnych zimných svetrov z merino vlny od Mopeka
Skireport časopisu SNOW
Sladká kukurica Bonduelle

POZOR Kremnica a okolie! V sobotu 2.3.2013 spolu s akciou Jägermeister PÁRTY sme pre Vás už tradične pripravili špeciálnu akciu pre obyvateľov Mesta Kremnica a okolitých obcí, a to celodennú lyžovačku v stredisku Skalka arena so zľavou 50% na celodenný skipas! Stačí sa v kase strediska preukázať dokladom preukazujúcim trvalé bydlisko v Meste Kremnica alebo okolitých obciach (Bartošova Lehôtka, Dolná Ves, Horná Ves, Ihráč, Jastrabá, Kopernica, Krahule, Kremnica, Kremnické Bane, Kunešov, Lúčky, Nevoľné) a hor sa na lyže za polovicu. Príďte si užiť poriadku lyžovačku v stredisku Skalka arena. Prekrásna príroda s výbornými snehovými podmienkami na zjazdovkách a kvalitne upravených minimálne 35 kilometrov bežeckých tratí je pripravených iba pre Vás.

Predpoveď počasia hlási rannú hmlu a následne jasno až polooblačno, teplota -1 stupeň a vietor 4 m/s s možnými nárazmi.

Tešíme sa na Vás na Skalke!

 

19. 02. 2013      20.2. je celodenná lyžovačka za POLOVICU!

Áno, dočkali ste sa, aj túto stredu 20.2. je celodenná lyžovačka za POLOVICU! Skipas len za 9€!

Neváhajte a príďte, v tomto mesiaci je to posledná akciová streda.

 

08. 02. 2013      Túto sobotu Škoda SnowShow 2013 a pretek Skalka ŠUSOM

Už túto sobotu bude na Skalke perfektná akcia Škoda SnowShow spojená s jediným speedskiing race na Slovensku - Skalka ŠUSOM. A k tomu otváračka Snowparku na zjazdovke Pekná vyhliadka. Otvorené budú všetky zjadovky, v prevádzke bude lanovka a všetky 4 vleky. Snehové podmienky sú vynikajúce.

Škoda SnowShow to je: Testovanie vozidiel Škoda Požičiavanie lyží HEAD zadarmo Požičiavanie lyžiarskych prilieb a okuliarov Bollé zadarmo Nestlé cereálie prekvapenie pre najmenších od zajačika Quickyho Beh v snežniciach, preťahovanie lanom Horúca Demänovka bar a mnoho ďalšieho ... Viac na www.snow-show.sk.

Skalka ŠUSOM to je: Jedinečný a jediný speedskiing race na Slovensku, ktorý sa koná od 17:30 na zjadovke Turček. Princípom je priamy zjazd na vyznačenej trati, pričom v dolnej časti trate dochádza k meraniu rýchlosti pretekára (km/h). Víťazo preteku je jazdec s dosiahnutou najvyššou absolútnou rýchlosťou. Viac info na www.facebook.com/SkalkaSusom.

Otváračka Snowparku to je: double kink 3x2x3m, lomená bedňa 3x4m, street rail 6m, ropovod 6m, rovná bedňa 6m, up-down rail 6m, vaňa, barel, rainbow, street jokel. Celý deň Vám bude hrať DJ Normen a menšie občerstvenie alebo drink si budete môcť dať v snow bare od chalanov z levického Loft Baru. Viac info na www.facebook.com/events/602231596457581.

PS1: Predpoveď počasia hlási polojasnú oblohu, -6 stupňov a bezvetrie! A k tomu máme na Skalke meter snehu. Lepšie to už hádam ani nemôže byť :)
PS2: Cesta je odpluhovaná, odfrézovaná, takže s kvalitným zimným obutím a základnými skúsenosťami s jazdou na snehu by ste mali vyjsť na Skalku aj bez reťazí.

Tešíme sa na Vás v stredisku Skalka arena!

     

30. 01. 2013      Zabíjačka priamo na svahu

Srdečne Vás pozývame na zabíjačku priamo na svahu, ktorá sa uskutoční u nás na Skalke prvý krát. NEDEĽA, 03.02.2013, od 08:00 do 16:00 Program na tento skvelý nedeľný deň: Mäsiar Tibor bude od skorého rána vyrábať výrobky z prasaťa priamo na svahu a vy už od jedenástej budete môcť ochutnať z jeho výrobkov ako kapustnica, tlačenka, klobásky, jelítka a cigánska. Skijoring - ťahanie na lyžiach za koňom - áno presne tak! Aj my Vám prinášame túto adrenalínovú zábavu, ktorá sa na Slovensku stáva čoraz populárnejšou. Vozenie na saniach ťahaných koňom - pre tých menej odvážnych Príde k nám HOSPODÁR Martin Bagar z filmovej Farmy 2 a 3 a svojou prítomnosťou Vám bude spríjemňovať celý deň. V jeho réžii bude počas celého dňa prebiehať Farmársky minikvíz o ceny priamo z jeho farmy. Počas dňa u neho budete môcť kúpiť tombolové lístky a žrebovanie tomboly bude o 15:00. V neposlednom rade bude u nás v stredisku stánok ROSSIGNOL, ktorý pre Vás prichystal Testovací deň s Rossignol. Majú pre Vás na testovanie prichystaných 45 párov vyservisovaných najnovších modelov lyží a 20 snowboardov ROSSIGNOL. Testovanie je úplne ZADARMO, potrebujete len Občiansky preukaz. Prvý testovač dňa dostane darček ! Test prebieha od 9.00 do cca 15.00 Počas dňa budú spontanne prebiehať súťaže o skvelé ceny od Rossignolu. Prvý testovač dňa dostane darček ! Akcia prebieha za podpory firmy Rossignol, Galaxy Sport Partizánske

 

29. 01. 2013      Posledná streda v januári za 3€ ! NEPREMEŠKAJTE !!!

V stredu, 30.01.2013, bude celodenný lístok stáť len 3€. Tretia streda v januári za tri eurá!

 

25. 01. 2013      Krásny slnečný víkend + Biela stopa

Počas víkendu 26.1. – 27.1. sa na Skalke uskutoční 40. ročník najväčšieho preteku v bežeckom lyžovaní na Slovensku – Biela stopa. Stredisko Skalka arena bude v prevádzke v klasickom čase od 9:00 do 16:00. Jediné obmedzenie bude regulované parkovanie, viď nižšie. Tu Vám prinášame najdôležitejšie informácie pre všetkých návštevníkov Skalky.

POČASIE: Má byť jasné slnečné počasie s dennými teplotami okolo -6 stupňov a bezvetrie. Cez noc sa teploty budú pohybovať pod bodom mrazu na úrovni -6 až -10 stupňov, takže sneh stihne pekne primrznúť, aby bol pripravený na kvalitnú víkendovú lyžovačku.

PREVÁDZKA: V prevádzke bude celé stredisko BEZ OBMEDZENÍ, teda 1 lanovka a 4 vleky. Snehové podmienky sú veľmi dobré, snehová pokrývka na zjazdovkách je v priemere 80 cm. Otvorené sú všetky zjazdovky v celkovej dĺžke 5,51 kilometra. Priestor v okolí vrcholovej stanice lanovky a bufetu na Peknej vyhliadke bude počas preteku obmedzený vyhradeným koridorom pre účastníkov preteku.

DOPRAVA: CESTA na Skalku je bez problémov zjazdná BEZ snehových reťazí. Pluhovanie a posyp je zabezpečovaný každý deň.

PARKOVANIE: Parkovanie v stredisku bude v sobotu 26.1. a nedeľu 27.1. striktne REGULOVANÉ v čase OD 7:00 DO 9:45. V tomto čase budú parkovacie plochy nad križovatkou pri hlavnom parkovisku vyhradené VÝLUČNE pre technické vozidlá organizátorov preteku a VIP hostí (preukázanie sa preukazom od organizátorov preteku je NUTNÉ). Účastníci preteku vrátane iných návštevníkov budú odklonení na hlavné parkovisko. Po jeho zaplnení bude parkovanie zabezpečené paralelne s príjazdovou cestou, ktorá je odfrézovaná na dostatočnú šírku. Po 9:45 budú parkoviská voľne otvorené pre všetkých návštevníkov. Poriadok bude udržiavať počas celého dňa parkovacia služba. Na základe vyššie uvedených skutočností dôrazne ŽIADAME lyžiarov smerujúcich do strediska Skalka arena, aby sa do strediska dostavili pred 7:00, resp. až po 9:45. Po tomto čase bude zabezpečené plynulé fungovanie parkovania v stredisku a bude k dispozícii dostatočný počet parkovacích miest pre všetkých lyžiarov strediska Skalka arena.

BEŽKY: Bežecké trate budú počas víkendu UZAVRETÉ. Prosím rešpektujte pokyny organizátorov preteku Biela stopa.

Skilinka Skalka arena: 0901 752 552 Ďakujeme za pochopenie a srdečne sa na Vás tešíme v stredisku Skalka arena.

14. 01. 2013      Celodenná lyžovačka v januárové stredy LEN za 3 €

Naozaj?
No jasné, tri stredy v januári, IBA za 3€!
Nahláste si dovolenku v práci už dnes a vyrazte v stredu ku nám na Skalku a lyžujte celý deň, len za tri eurá.

KAŽDÚ STREDU V JANUÁRI CELODENNÝ SKIPAS LEN ZA 3€!

 

11. 01. 2013      INFORMÁCIA PRE BEŽKÁROV - Slovenský pohár v behu na lyžiach

Počas víkednu 12. - 13.01.2013 v sobotu a v nedeľu sa uskutoční u nás na Skalke Slovenský pohár v behu na lyžiach.

Program:
Sobota, 12. 1. 2013, 10:00 - 13:00
Slovenský pohár dospelých, juniorov, dorastu v šprinte voľne, 1 km
Nedeľa, 13. 1. 2013, 10:00 - 13:00
10:00 - 2. kolo Slovenského pohára žiactva, mixtímšprint dvojíc klasicky (chlapec + dievča), 2x2x1 km, 2x2x0,5 km
11:00 - 3. kolo Slovenského pohára dospelých, juniorov, dorastu, skiatlon klasicky + voľne s hromadným štartom, 3+3 km, 4+4 km, 5+5 km, 10+10 km

Mestský klub lyžiarov Kremnica sa obracia na bežkárov, lyžiarskych turistov, návštevníkov Skalky, priaznivcov bežeckého lyžovania, aby sa v čase pretekov nezdržiavali na pretekových lyžiarskych tratiach, zvýšili opatrnosť, dbali na pokyny organizátorov a tým predišli kolíziám s pretekármi.

Ďakujeme!

MKL Kremnica a Skalka arena

 

11. 01. 2013      KONEČNE PRAVÁ ZIMA na Skalke :)

Keďže nám dnes na Skalke snežilo o dušu od samého rána a doteraz neprestalo, môžete sa tešiť na parádnu víkendovú lyžovačku. Predpoveď počasia nám hlási konštantný vietor o sile 4 m/s, polojasno a -8°C, čo je ideálne počasie na lyžovačku. Tak neváhajte, zbaľte lyže, obujte lyžiarky a hor a na hory :)

06. 01. 2013      Fotografická súťaž

Skalka arena a MAX Nitra vyhlasujú súťaž o najkrajšiu fotografiu z lyžovačky. Neváhaj a zapoj sa aj ty a získaj víkendový pobyt v horskej chate Limba v Skalka arene so skipasmi
Viac na> http://linkni.sk/jQ

 

05. 01. 2013      TRAJA KRÁLI NA SVAHU

Užite si sviatočnú nedeľu v prírode so svojou rodinou. Príďte sa "vyvenčiť" na naše svahy.
Keďže počasie sa už umúdrilo a na zajtra máme "menej veternú" predpoveď počasia, Skalka je ideálne miesto, kde môžete stráviť sviatok Troch kráľov.

Intenzita vetra, sa oproti sobote, má v nedeľu znížiť až na polovicu, lanovka Pekná vyhliadka bude v prevádzke.
Predpoveď hlási polojasné počasie s teplotou -5°C a v poobedných hodinách aj sneženie.

V prevádzke máme 4/5 zariadení:
4-sedačkovú lanovku Pekná vyhliadka a vleky Romik, Limba a Blondy.
Lyžovať môžete na svahoch Pekná vyhliadka, Žiarska, Romik, Limba a Blondy a na prechody medzi lanovkou a vlekmi je možné použiť Zlatú cestu alebo prechod pod Turistickou zjazdovkou.

     

04. 01. 2013      Skibusy na zimnú sezónu 2012/2013

Počas zimnej sezóny 2012/2013 sme pre Vás so spoločnosťou Nitrans pripravili Skibusy k nám do lyžiarskeho strediska Skalka arena.

Môžete si vybrať zo šiestich spojov z rôznych miest západného a južného Slovenska.
Bratislava - Trnava - Nitra (min. 25 osôb)
Sereď - Hlohovec - Zlaté Moravce (min. 23 osôb)
Galanta - Šaľa - Nová Baňa (min. 23 osôb)
Nové zámky - Šurany - Levice - Tlmače (min. 23 osôb)
Topoľčany - Partizánske - Handlová - Žiar nad Hronom (min. 23 osôb)
Bánovce nad Bebravou - Nováky - Prievidza (min. 23 osôb)

NOVÉ LINKY A JEDNA VÝHODNÁ CENA PO CELÚ ZIMNÚ SEZÓNU!


Rezervácia je možná e-mailom na nitrans@nitrans.sk a telefonicky na 0907 225 718, 037/652 53 35.
Tešíme sa na Vás.
Skalka arena

Viac info v prílohe.

     

29. 12. 2012      Bežecké trate dnes

V noci z 28. na 29. bol upravený severný okruh cez strednú, podmienky na bežkovanie sú na tejto trase dobré.
Južný okruh po Hostinec hlási zľadovatelý povrch.
Nezabudnite na dnešné preteky, pre ktoré budú dnes uzavreté pretekárske bežkárske trate.
Ďakujeme za pochopenie.

             

28. 12. 2012      Slnečný víkend na Skalke sa blíži :)

Tento víkend predpoveď počasia pre Skalku hlási jasné slnečné počasie s dennými teplotami okolo -5 stupňov a najmä v sobotu takmer bezvetrie. Cez noc sa teploty budú pohybovať pod bodom mrazu na úrovni -6 až -10 stupňov, takže sneh stihne pekne primrznúť, aby bol pripravený na kvalitnú víkendovú lyžovačku.

V prevádzke je lanovka a 2 vleky, otvorené sú zjazdovky Pekná vyhliadka, Romik a Blondy v celkovej dĺžke 3,23 kilometra.

Snehu máme na zjazdovkách v priemere vo výške 40 cm. Počas nasledujúcich dní, keďže nám predpoveď hlási mrazy, budeme intenzívne zasnežovať, tak ako aj dnes v noci z 28. na 29.12. (keď nám už tá perinbaba neposype). Cesta na Skalku je bez problémov zjazdná bez reťazí a každé ráno prejdená pluhom a posypaná od Kremnice až po vysielač Suchá hora.

Skilinka: 0901752552

BEŽKY:Túto sobotu, 29. decembra 2012, sa na štadióne a pretekárskych okruhoch v okolí štadióna koná 1. kolo Slovenského pohára dospelých, juniorov, dorastu a veteránov v organizátorskej réžii Mestského klubu lyžiarov (MKL) Kremnica. Začiatok pretekov bude o 11:00 hod. V čase pretekov budú tieto trate uzavreté pre verejnosť. Vopred ďakujeme za ohľaduplnosť turistov. Info bežky: 0915 399 030. V noci z piatku na sobotu budú upravené ostatné bežecké trate, presný popis práve upravených tratí zverejníme ráno, podľa aktuálnej úpravy a poveternostných podmienok.

Srdečne sa na Vás tešíme v našom stredisku Skalka arena:)

         

25. 12. 2012      Lanovka v prevádzke od 26.12.2012

Od zajtra, t.j. 26.12.2012 bude v prevádzke lanovka a zjazdovka Pekná vyhliadka. Sprístupnená bude ľavá časť zjazdovky smerom dole. Tešíme sa na Vás na Skalke.

21. 12. 2012      Skladačka 2012/2013

Áno, áno - máme ich už hotové a budú na Vás číhať na každom rohu! V tohtoročnej skladačke nájdete aktuálny cenník, novinky sezóny, mapku strediska s popiskami, informácie o zjazdových a bežeckých tratiach, možnosti ubytovania na Skalke a v okolí a mnohé ďalšie užitočné informácie. V prípade záujmu Vám ju v kase strediska veľmi radi poskytnú.

         

21. 12. 2012      Večerné lyžovanie za 1€! 01.01.2013

Večerné lyžovanie na Skalke spúšťame 01.01.2013 o 17:30 hod. Po poriadnej oslave Nového roka sa dobre vyspinkajte, oddýchnite si a o 17:30 Vás už budeme očakávať na novoročnom večernom lyžovaní. Vezmite si svoju výstroj, VEĽA KAMARÁTOV a 1€ a vyrazte za nami na hory. Tešíme sa na Vás na Skalke pri Kremnici- Vaša Skalka arena.

         

20. 12. 2012      OTVORENIE SEZÓNY

UŽ TÚTO SOBOTU, 22.12.2012, sa na Vás tešíme v stredisku Skalka arena. Vleky Romik a Blondy už netrpezlivo trasú pomami! :D Lanovka Pekná vyhliadka bude spustená s najväčšou pravdepodobnosťou na Štedrý deň. Presný termín doplníme počas víkendu. Sledujte nás na Facebooku: www.facebook.sk/skalkaarena

 

  Skalka_3-477[1].pdf  29. 11. 2012      CELODENNÝ SKIPAS IBA ZA 9,90€ - nepremeškajte jedinečnú zľavu na www.shopcity.sk

Aj tento rok sme pre Vás pripravili jedinečnú možnosť kúpiť si ešte pred začatím zimnej sezóny 2012/2013 celodenný skipas do nášho strediska za skvelú cenu 9,90€. Nájdete ho na stránke www.shopcity.sk a využiť ho môžete od 08.01.2013 do 24.03.2013. Nepremeškajte túto skvelú príležitosť!

 

28. 11. 2012      AKTUÁLNA ZĽAVA, NEPREMEŠKAJTE - www.shopcity.sk - 3-dňová lyžovačka v stredisku Skalka arena

Prostredníctvom internetového zľavového portálu Shopcity.sk sme pre Vás pripravili skvelú ponuku, ktorá obsahuje ubytovanie na 3 dni (2 noci) v Horskej chate Limba pre 2 osoby, 2x raňajky pre 2 osoby a 2x 2-dňový skipas v lyžiarskom stredisku Skalka arena. Pobyt v pôvodnej hodnote 138 € Vám teraz ponúkame len za 69 €! NEVÁHAJTE A KLIKAJTE! Viac na: http://www.shopcity.sk/team/Vychytavka-5152-3-dnova-lyzovacka-v-stredisku-Skalka-arena?

 

20. 06. 2012      Víkendové pobyty počas celého leta

Pripravili sme pre Vás špeciálny víkendový pobyt v horskom stredisku Skalka pri Kremnici (1 252 m.n.m.).

Skalka leží priamo v strede Slovenska a má vynikajúcu dopravnú dostupnosť po novej diaľnici R1. Je ideálnym miestom na šport či relax po náročnom pracovnom týždni, za každého počasia a v každom ročnom období. Desiatky kilometrov turistických a cyklistických trás v okolí Vám umožnia oddýchnuť si priamo v prekrásnom horskom prostredí. Počas letných prázdnin stredisko navštevuje množstvo turistov, rodín s deťmi a športovcov pripravujúcich sa na rôzne súťaže.

Víkendová dovolenka na Skalke pri Kremnici je Vašou zaslúženou odmenou!

Rezervácie:

limba@skalkaarena.sk alebo 0910 944 622

Tešíme sa na Vás v stredisku Skalka arena.

  vikendy_web[1].pdf  13. 06. 2012      Špeciálny týždenný prázdninový pobyt v Chate Limba

Pripravili sme pre Vás špeciálny týždňový prázdninový pobyt v horskom stredisku Skalka pri Kremnici (1 252 m.n.m.).

Skalka je ideálnym miestom na šport i relax za každého počasia a v každom ročnom období.
V jeho okolí sú desiatky kilometrov turistických a cyklistických trás v prekrásnom prostredí. Stredisko leží priamo v strede Slovenska a má vynikajúcu dopravnú dostupnosť po novej diaľnici R1.

Športovú prípravu v stredisku absolvovali napríklad hokejisti HC´05 Banská Bystrica, biatlonoví reprezentanti, volejbalová reprezentácia, vodní slalomári a kajakári, lyžiarske kluby a ďalší. Rodiny s deťmi radi navštevujú stredisko najmä počas letných prázdnin.

Navštívte horské stredisko Skalka pri Kremnici a my Vás presvedčíme, že za skvelým relaxom nie je nutné letieť k moru. Čas strávený v rekreačnom stredisku na Skalke pri Kremnici Vám pomôže nájsť stratenú rovnováhu v dnešnom rýchlom svete.

Rezervácie:
limba@skalkaarena.sk alebo 0910 944 622

Tešíme sa na Vás v stredisku Skalka arena.

  prazdniny_web.pdf  25. 04. 2012      Parkovisko na Skalke je rozpracované

Parkovanie na Skalke je v zimnom období veľkým problémom. Ako prevádzkovatelia lyžiarskeho strediska vidíme ako potrebné tento problém vyriešiť. Viac informácií v článku na Žiar24.sk. Vaše vyjadrenie k téme je pre nás veľmi cenné. Ďakujeme.

Váš tím Skalka arena

         

05. 04. 2012      Posledná lyžovačka = Veľkonočný pondelok

Tak a je to tu - sneh nám už pomaly ale iste hovorí svoje „posledné zbohom“ v tohtoročnej zimnej sezóne 2011/2012. Posledné pozostatky snehovej pokrievky si môžete vychutnať na Skalke od piatka 6.4. do pondelka 9.4.2012, kedy bude zimná sezóna definitívne ukončená. Premávať bude pri priaznivom počasí lanovka Pekná vyhliadka a vleky Romik a Blondy. Skilinka: 0901 752 552

Oficiálne ukončenie zimnej sezóny na Skalke už tradične robíme prostredníctvom karnevalu na snehu – Veľkonočné vajce. Tento rok sa uskutoční tak ako skoro každý rok – na Veľkonočnú nedeľu, teda 8.4.2012. Miesto konania je ako tradične zjazdovka Blondy pri vlekoch v stredisku. Zúčastniť sa môže každé dieťa, ktoré príde v maske a bude pretekať na symbolickej „rozlúčkovej“ trati. Okrem toho sú pre návštevníkov pripravené rôzne sprievodné akcie.

BEŽKY: V piatok poobede pravdepodobne upravíme Severný okruh cez Strednú zvážnicu. Z Prameňov do Širokej a okolo Vlčieho vrchu a Králickou dolinou je už problém prejsť bez prerušenia. Ratrak tam už túto sezónu nepôjde. Južný okruh bude upravený len na Hostinec. Z Králik na hrebeň ratrak už neprejde. Info bežky: 0915 399 030.

Tešíme sa na Vás na Skalke!

31. 03. 2012      Posledný marcový deň na Skalke

Zima sa na Skalku vrátila. V priebehu včerajšieho dňa pribudlo cca 10 cm snehu a príroda je opäť pekne biela. Žiaľ počasie nepraje a na Skalke je silný vietor, hmlisté počasie a miestami aj zrážky v podobe mrznúceho dažďa. Pre silný vietor s nárazmi až do 27 m/s dnes lanovka NEPREMÁVA. Premávať bude vlek Romik a detský vlek Blondy. BEŽKY: upravený bol do dnešného rána Severný okruh okrem Vlčieho vrchu, Južný okruh okrem Slobodného. Príďte si vychutnať posledné chvíle zimy na Skalku. Tešíme sa na Vás!

25. 03. 2012      Veľká noc na Skalke

Príďte sa rozlúčiť so zimou a prežiť Veľkonočné sviatky uprostred nádhernej prírody na Skalku pri Kremnici.

Stredisko Skalka arena bude v prevádzke od piatka 6.4.2012 do pondelka 9.4.2012. V prevádzke bude za predpokladu vhodných poveternostných podmienok lanovka Pekná vyhliadka a vleky Romik a Blondy.

Na Veľkonočnú nedeľu priamo nad chatou Limba už tradičné “Veľkonočné vajce” bude aj tento rok karnevalovou rozlúčkou so zimnou sezónou v stredisku.
Pre deti je na chate Limbe počas Veľkonočnej nedele (od 11:00 do 14:00) pripravený už 3.ročník súťaže v maľovaní o pekné ceny. Hlavnou cenou je aj tento rok pre 1 dieťa “Poznávací autobusový zájazd do Eurodisneylandu v Paríži od cestovnej kancelárie COIMEX business & event travel s.r.o. v hodnote 222€”.

Príďte si s rodinou alebo s priateľmi užiť Veľkonočné sviatky na horách s predpokladom skvelej jarnej lyžovačky v stredisku Skalka aréna.


  letak_velka_noc.pdf  23. 03. 2012      Skalka: Najbližší ľadovec z juhu a západu Slovenska stále v prevádzke

Áno, áno, aj u nás sa samozrejme oteplilo a čo-to snehu aj ubudlo. Už to veru nie je v priemere viac ako meter snehu, ale v priemere 80cm snehu je to stále viac než dosť na poriadnu jarnú lyžovačku. Nočné teploty sú nebezpečne blízko nule takže cez víkend čim skôr prísť na svah a prekrásny deň na lyžiach je pred Vami.
V prevádzke sú VŠETKY vleky aj lanovka, otvorené sú VŠETKY zjazdovky (5,5 km) bez obmedzení.

Predpoveď počasia na víkend:
sobota – jasno až polooblačno, teplota 12 stupňov, takmer bezvetrie; nedeľa - jasno, teplota 12 stupňov, vietor 6 m/s.
Skilinka: 0901 752 552

Pod správou nájdete aktuálne fotografie zo zjazdoviek zo dňa 22.3.2012 o 15:00.

Bežky:
trate sú stále zjazdné a až na zopár miest vo veľmi dobrom stave. V noci z piatka na sobotu upravujeme Severný okruh bez Vlčieho vrchu, Južný okruh bez Slobodného 3,5 m ratrakom.
Info bežky: 0915 399 030

Tešíme sa na Vás na jedinom slovenskom ľadovci Skalka.

     

16. 03. 2012      To ako fakt máte ešte meter snehu? To ako fakt!

Aj napriek otepleniu sú stále na ľadovci Skalka veľmi dobré podmienky na lyžovačku. Na zjazdovkách je v priemere viac ako meter snehu. Po nočnej úprave ratrakom zjazdovky pekne primrznú a sú pripravené na poriadnu jarnú lyžovačku. Otvorené sú všetky zjazdovky v celkovej dĺžke 5,5 km. Premáva lanovka Pekná vyhliadka aj všetky vleky (Turček, Romik, Limba, Blondy).

Predpoveď počasia na víkend: sobota - jasno, teplota 12 stupňov, vietor 4 m/s; nedeľa - jasno, teplota 10 stupňov, vietor do 3 m/s.
Skilinka: 0901 752 552

Bežky: v noci z piatka na sobotu upravujeme Severný okruh okrem Vlčieho vrchu, Južný okruh okrem Slobodného.
Info bežky: 0915 399 030

Tešíme sa na Vás na jedinom slovenskom ľadovci Skalka.

08. 03. 2012      10.3. Skalka Jägermeister PARTY a skipas pre Kremničanov so zľavou 50%

V sobotu 10.03.2012 Vám srdečne pozývame do lyžiarskeho strediska Skalka arena na Skalka Jägermeister PARTY.

O čo ide?
Prekrásna príroda s výbornými snehovými podmienkami na zjazdovkách a kvalitne upravených minimálne 35 kilometrov bežeckých tratí je pripravených iba pre Vás.
Hudba s moderátorom už od rána pre lyžiarov, nelyžiarov i bežkárov priamo na Peknej vyhliadke s výhľadom na Banskú Bystricu a Nízke Tatry a k tomu na ľadovom bare podávaný skvelý bylinný likér Jägermeister za akciovú cenu s darčekmi vo farbách tohto skvelého zimného nápoja. Okrem toho Vás čaká kotlíkový guláš priamo pri ľadovom bare a svoje krivky vám predstavia aktuálne modely BMW priamo na svahu.

Predpoveď počasia hlási polooblačno, teplota +2 stupne a takmer bezvetrie.

POZOR Kremničania!
V Sobotu 10.03.2012 sme pripravili zároveň špeciálnu akciu pre obyvateľov Mesta Kremnica a okolitých obcí, a to celodennú lyžovačku v stredisku Skalka arena so zľavou 50%! Stačí sa v kase strediska preukázať dokladom preukazujúcim trvalé bydlisko v Meste Kremnica alebo okolitých obciach (Bartošova Lehôtka, Dolná Ves, Horná Ves, Ihráč, Jastrabá, Kopernica, Krahule, Kremnica, Kremnické Bane, Kunešov, Lúčky) a hor sa na zjazdovku so špeciálnym skipasom.

Príďte si užiť parádnu lyžovačku v stredisku Skalka arena.

 

08. 03. 2012      10.-11.3. sa koná 66. ročník pretekov Bezroukov memoriál

Mestský klub lyžiarov Kremnica a Slovenská lyžiarska asociácia usporiadajú v sobotu a v nedeľu, 10. a 11. marca na Skalke 66. ročník medzinárodných pretekov v behu na lyžiach Bezroukov memoriál, zaradených do kalendára Medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS a seriálu Slavic cup, na ktoré pozývajú divácku verejnosť. Je prihlásených 71 mužov a juniorov a 40 žien a junioriek. Podujatia sa zúčastnia lyžiari zo Slovenska, Česka, Poľska , Chorvátska a Maďarska. V sobotu sa uskutoční beh mužov a juniorov na 15 km a beh žien a junioriek na 10 km voľnou technikou s intervalovým štartom. V nedeľu budú bežať muži a juniori 10 km, ženy a juniorky 5 km voľnou technikou s hromadným štartom.
Začiatok pretekov po oba dni bude na lyžiarskom štadióne Rudolfa Čillíka o 10:00 hod.
2,5-kilometrový pretekový okruh v okolí lyžiarskeho štadióna, vedený aj po inline okruhu bude počas pretekov pre verejnosť uzatvorený. Prosíme fanúšikov, lyžiarov-turistov, bežkárov, návštevníkov Skalky, aby sa v čase pretekov nezdržiavali na pretekovej trati, dbali na pokyny usporiadateľov, vyhli sa tak kolíziám s pretekármi a prispeli k zdarnému priebehu podujatia.
Ďakujeme!

03. 03. 2012      Je pred nami pekný slnečný a bezveterný víkend

Tento víkend predpoveď počasia pre Skalku hlási jasné slnečné počasie s dennými teplotami okolo +3 stupne a najmä v nedeľu takmer bezvetrie. Cez noc sa teploty pohybujú pod bodom mrazu na úrovni -5 stupňov takže sneh stihne pekne primrznúť aby bol pripravený na kvalitnú víkendovú lyžovačku.

V prevádzke je lanovka a 4 vleky, otvorené sú všetky zjazdovky rôznych obtiažností v celkovej dĺžke 5,5 kilometra.
V sobotu je večerné lyžovanie na vlekoch Romik a Blondy.
Snehu máme stále viac než dosť. Cesta je bez problémov zjazdná bez reťazí, viac ako 80% cesty je posypaný asfalt. Skilinka: 0901752552

BEŽKY: v sobotu nad ránom upravujeme Severný okruch Bielej stopy cez Strednú zvážnicu a Králickú a aj okolo Vlčieho vrchu a Južný okruh bez Slobodného. Tento víkend 3. a 4.3.2012 sa na štadióne a pretekárskych okruhoch v okolí štadióna koná II. časť Majstrovstiev Slovenska v behu na lyžiach dospelých, juniorov, dorastu a žiactva. V čase pretekov budú tieto trate uzavreté pre verejnosť. Vopred ďakujeme za ohľaduplnosť turistov. Info bežky: 0915 399 030

Srdečne sa na Vás tešíme na Skalke pri Kremnici – jedinom slovenskom ľadovci :)

02. 03. 2012      Bežecké preteky 3.3. - 4.3.2012

Mestský klub lyžiarov (MKL) Kremnica usporiada na Skalke v sobotu a v nedeľu, 3. – 4. marca II. časť Majstrovstiev Slovenska v behu na lyžiach dospelých, juniorov, dorastu a žiactva. V sobotu sa uskutoční šprint dospelých, juniorov, dorastu a staršieho žiactva klasicky na 1 km a 0,5 km. V nedeľu je v programe beh žiactva klasicky s intervalovým štartom a skiatlon klasicky + voľne dospelých, juniorov, dorastu s hromadným štartom, pretekať sa bude na okruhoch 2, 3, 4 a 5 km. Začiatok pretekov bude po oba dni o 10:00 hod. na lyžiarskom štadióne Rudolfa Čillíka, predpokladaný koniec okolo 14:00 hod. V čase pretekov budú pretekové trate uzavreté pre verejnosť. Organizátori sa obracajú na lyžiarskych turistov, bežkárov, divákov, návštevníkov Skalky, aby sa v čase pretekov nezdržiavali na pretekových tratiach, dbali na pokyny usporiadateľov a tak predišli kolíziám s pretekármi.
Ďakujeme za ohľaduplnosť!
MKL Kremnica

18. 02. 2012      Víkend 18.2. - 19.2. na Skalke

Víkendová parádna lyžovačka na Skalke je pripravená.

Viac ako 40 cm nového snehu, 5,5 km upravených zjazdoviek, lanovka a všetky 4 vleky v prevádzke.
Denná teplota okolo -3 stupne, zamračené, vietor 4 m/s s nárazmi.
Dnes je akcia Auto Unicom Tour Snow - čaká Vás testovanie vozidiel VW (Tiguan, Passat, prípadne ďalšie), rôzne súťaže, detské klzákovanie, ochutnávky racionálnej stravy Goody Foody a Live DJ.
Bežky: dnes v noci bol upravený Severný okruh BS 6 metrovým ratrakom vrátane Okolo Vlčieho vrchu, okrem Králickej a Strednej zvážnice. Južný okruh bol upravený 3,5 metrovým ratrakom okrem Slobodného.

Lyžiarske bežecké trate v okolí štadióna budú v sobotu 18.2. pre verejnosť uzavreté. Prosíme turistov-bežkárov, divákov, návštevníkov Skalky, aby zvýšili pozornosť a opatrnosť, rešpektovali pokyny usporiadateľov a tak predišli kolíziám s pretekármi.

17. 02. 2012      Oznam - bežecké trate

Klub lyžiarov Nováky v spolupráci s Mestským klubom lyžiarov Kremnica usporiada v sobotu, 18. februára na Skalke preteky Slovenského pohára v behu na lyžiach dospelých, juniorov, dorastu, žiactva a II. časť Majstrovstiev SR veteránov. Bude sa bežať klasickou technikou, veteráni s hromadným štartom, ostatní s intervalovým štartom. Štart bude o 10:00 hod na lyžiarskom bežeckom štadióne Rudolfa Čillíka. Lyžiarske bežecké trate MKL Kremnica budú v čase pretekov pre verejnosť uzavreté. Prosíme turistov-bežkárov, divákov, návštevníkov Skalky, aby zvýšili pozornosť a opatrnosť, rešpektovali pokyny usporiadateľov a tak predišli kolíziám s pretekármi. Ďakujeme za ohľaduplnosť! MKL Kremnica

16. 02. 2012      18.2. Auto Unicom Tour Snow

Na sobotu 18.2. sme pre všetkých návštevníkov Skalky pripravili Auto Unicom Tour Snow. Od pondelka 13.2. je na Peknej vyhliadke vystavený VW Tiguan a pri kase nový VW Beetle ako lákadlo na sobotňajšiu akciu. Čaká Vás testovanie vozidiel VW (Tiguan, Passat, prípadne ďalšie), rôzne súťaže, detské klzákovanie, ochutnávky racionálnej stravy Goody Foody a Live DJ priamo na Peknej vyhliadke. Miestom akcie bude priestor pri výjazde d lanovky na peknej vyhliadke. Počasie má byť podla predpovede takmer jasné, -4 stupne a má fúkať mierny vietor. Akcia sa koná aj v prípade nepriaznivého počasia. Tešíme sa na Vás!

 

12. 02. 2012      Aktuálne zo Skalky

Slnečná nedeľa a pondelok sú pred nami. V nedeľu sú v prevádzke všetky dopravné zariadenia a otvorené sú všetky zjazdovky. Počas týždňa sú v prevádzke všetky dopravné zariadenia okrem vleku Turček. Rovnako aj zjazdovky sú v prevádzky všetky okrem zjazdovky Turček a Turistická Turček.
Počas jarných prázdnin od 20.2. do 24.2. bude vlek Turček v PREVÁDZKE.

Pripravujeme pre Vás nasledovné akcie:

18.2. Auto Unicom Roadshow
25.2. II. ročník Jägermeister party

BEŽKY: 11.2. nad ránom sme pre Vás upravili SEVERNÝ OKRUH BS (25 km) vrátane Vlčieho vrchu, nebola prejdená STREDNÁ a KRÁLICKÁ ale sú zjazdné s úpravou pred týždňom. Upravený bol aj JUŽNÝ OKRUH BS (20km) bez Slobodného, trať cez Slobodné bola upravovaná pred týždňom preto je tiež zjazdná. Info TRATE: 0915 399 030.

Tešíme sa na vás na Skalke pri Kremnici!

11. 02. 2012      Informácia o bežeckých tratiach

Mestský klub lyžiarov Kremnica usporiada v sobotu a v nedeľu, 11. a 12. februára 2012 na Skalke preteky Slovenského pohára v behu na lyžiach. V sobotu sa uskutoční šprint klasickou technikou dospelých, juniorov a dorastu. V nedeľu budú pretekať dospelí, juniori, dorast v skiathlone klasicky + voľne s hromadným štartom, mladšie žiactvo klasicky a staršie žiactvo voľne s intervalovým štartom. Po oba dni je stanovený štart na 10:00 hod. Lyžiarske bežecké trate MKL Kremnica budú v čase pretekov pre verejnosť uzavreté. Prosíme turistov-bežkárov, divákov, návštevníkov Skalky, aby zvýšili pozornosť a opatrnosť, rešpektovali pokyny usporiadateľov a tak predišli kolíziám s pretekármi. Ďakujeme za ohľaduplnosť! MKL Kremnica

04. 02. 2012      Aktuálne informácie k víkendu

Dobré ráno zo Skalky. Počasie v sobotu ráno: zamračené, teplota -11 stupňov, slabý vietor do 2 m/s. Od obeda predpoveď hlási slabé sneženie. V nedeľu má byť zamračené, -9 stupňov a vietor do 1 m/s. Cesta je posypaná a zjazdná, pre istotu odporúčame vždy nosiť so sebou snehové reťaze. Parkoviská sú pre Vás pripravené v maximálnej možnej kapacite. Premáva lanovka a vleky Turček, Romik, Limba a Blondy. Všetky zjazdovky v celkovej dĺžke 5,5 km sú upravené a otvorené v celej šírke a dĺžke s VYNIKAJÚCIMI podmienkami a 140 cm snehu. Stredisko otvorené od 9:00 – 16:00. Večerné lyžovanie na vlekoch je v SOBOTU od 17:30 do 20:30. SKIINFO: 0901SKALKA (0901752552)

BEŽKY: 4.2. ráno sme upravili Severný okruh vrátane strednej zvážnice okrem okolo Vlčieho vrchu, Južný okruh okrem Slobodného. Západný okruh Frajungy bol upravený 3m strojom so stopou. Zozam upravených tratí: 7 km - "Cabanka", 17 km - "Stredná", 21 km - "Králická", 8 km - "na Hostinec", 8 km - "do Králik", 16 km - "Južná", 6 km - "Dolinou", 3 km - "Frajungy". Info TRATE: 0915 399 030.

Tešíme sa na Vás v stredisku Skalka arena

03. 02. 2012      3.2. Piatok - školákov sviatok

Dobré ráno zo Skalky. Teplomer na Skalke ukazuje -19 stupňov, jasno, miestami pofukuje veľmi slabý vietor. Cesta zjazdná aj bez reťazí. Cez deň sa má otepliť na -12 stupňov. Ideálne podmienky na parádnu lyžovačku. Premáva lanovka a vleky Romik, Limba a Blondy. Tešíme sa na Vás na Skalke.

27. 01. 2012      Informácie o prevádzke počas víkendového preteku Biela stopa

Počas víkendu 28.1. – 29.1. sa na Skalke uskutoční 39. ročník najväčšieho preteku v bežeckom lyžovaní na Slovensku – Biela stopa. Stredisko Skalka arena bude v prevádzke v klasickom čase od 9:00 do 16:00. Lanovka aj všetky 4 vleky budú počas tohto preteku premávať BEZ OBMEDZENÍ. Všetky zjazdovky budú kompletne otvorené v celej šírke a dĺžke s VYNIKAJÚCIMI podmienkami a 140 cm snehu. Priestor v okolí vrcholovej stanice lanovky a bufetu na Peknej vyhliadke bude počas preteku obmedzený vyhradeným koridorom pre účastníkov preteku.

PARKOVANIE – parkovanie v stredisku bude v sobotu 28.1. a nedeľu 29.1. regulované od 7:00 do 9:30. V tomto čase bude nad križovatku pri hlavnom parkovisku vpustené iba technické vozidlá organizátorov preteku a VIP hostia. Účastníci preteku vrátane iných návštevníkov Skalky budú odklonení na hlavné parkovisko. Po jeho zaplnení sa bude parkovať paralelne s príjazdovou cestou na Skalku. Po 9:30 budú vrchné parkoviská voľne otvorené pre všetkých návštevníkov Skalky. Na základe vyššie uvedených skutočností dôrazne žiadame lyžiarov strediska Skalka arena, aby sa do strediska dostavili tesne pred 7:00, resp. až po 9:30. Po tomto termíne bude zabezpečené plynulé fungovanie parkovania v stredisku a bude možné zaparkovať na parkoviskách v hornej časti Skalky nad kasou 1 a Relax centrom.

POČASIE – sobota aj nedeľa majú byť s polojasným až jasným počasím, dennou teplotou -6 stupňov a slabým východným vetrom 1 m/s. V nedeľu bude vietor o niečo silnejší – 4 m/s a miernymi nárazmi. Ideálne počasie na prekrásnu víkendovú lyžovačku.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na Vás v stredisku Skalka arena

             

21. 01. 2012      Skalka aktuálne 21.1.2012

21.1.2012, 7:00 – polooblačno, -6 stupňov, vietor do 4 m/s. V prevádzke lanovka Pekná vyhliadka a 4 vleky (Turček, Romik, Limba, Blondy). Otvorených je 5,5km zjazdoviek všetkých obtiažností. Stredisko otvorené od 9:00 – 16:00. Večerné lyžovanie na vlekoch od 17:30 do 20:30. SKIINFO: 0901SKALKA (0901752552) BEŽKY: 20.1.2012 poobede bol upravený Severný okruh 6m strojom. Upravené všetko okrem Strednej zvážnice. Stopa nenatiahnutá. Nakoľko na Skalke v noci fúkal vietor s nárazmi, je možné, že stopa bude na hrebeni zafúkaná. Upravený aj Južný okruh BS, ratrak o šírke 3,45 m ho prešiel 2x. Rozšíril čo sa dalo. Trasa č. 5 "Dolinou" nie je upravená. Západný okruh "Frajungy" nie je upravený nakoľko je neprejazdný pre popadané stromy. Upravený aj štadión, in-line okruh, 3km a 5 km okruhy. Info TRATE: 0915 399 030. Tešíme sa na Vás na Skalke pri Kremnici.

       

18. 01. 2012      Skalka 18.1.

Dnes na Skalke opäť sneží, teplota -6 stupňov, v spodnej časti zamračené, na vrchole hmla. V prevádzke lanovka Pekná vyhliadka a vleky Romik, Limba a Blondy, spolu zjazdných 4,2 km zjazdoviek. A krásny freeride v prašane na celej Skalke :) Aktuálne info a počasí na SKIINFO linke: 0901SKALKA. Bežecké trate: dnes neupravené, úprava viac ako 70 km bude pred víkneodm, info TRATE: 0915 399 030

11. 01. 2012      Stav na Skalke 11.1.2012

Dnes je na Skalke oblačno, denná teplota okolo 0 stupňov, fúka mierny vietor do 2 m/s. V prevádzke je lanovka a 3 vleky. Dnes je aj večerné lyžovanie na vlekoch od 17:30 do 20:30. Bežky: na tratiach pribudlo 15-20 cm nového snehu. Dnes v noci bol upravený kompletný severný aj južný okruh Bielej stopy. Info:0915 399 030. Skilinka: 0901SKALKA. Tešíme sa na Vás na Skalke.

05. 01. 2012      Očakávame husté sneženie a vietor

Podľa predpovede počasia očakávame v najbližších hodinách na Skalke husté sneženie, ktoré by malo trvať celý deň. Bude sprevádzané silným vetrom s možnými nárazmi až do 17 m/s. Veríme že predpoveď sneženia bude pravdivá, len ten vietor nepotrebujeme. Aktuálne informácie o počasí získate na SKI Infolinke 0901SKALKA (0901752552). BeŽecké trate budeme upravovať pred víkendom - aktuálne informácie 0903385585. Tešíme sa na Vás v stredisku Skalka arena.

 

31. 12. 2011      Ako je na Skalke v posledný deň roka 2011?

Na Skalke je na Silvestra zamračené počasie, teplota -4 stupne, vietor do 3 m/s a v priebehu dňa očakávame sneženie.

PREMÁVA lanovka Pekná vyhliadka a vleky Romik, Limba a Blondy.

OTVORENÉ sú 4 km zjazdoviek pre všetky kategórie lyžiarov - Pekná vyhliadka, Blondy, Limba, Romik, Žiarska, Turistická Romik, a v obmedzenej dĺžke Turček a Turistická Turček.
OTVORENÉ DENNE 9:00-16:00 a KONEČNE s 1 SKIPAS-om na Skalke!!! Prevádzka 1.1.2012 od 9:00 do 16:00.
VEČERNÉ lyžovanie na VLEKOCH každú STREDU/PIATOK/SOBOTU od 17:30-20:30. Najbližšie večerné lyžovanie bude 4.1.2012. SKILINKA: 0901SKALKA

BEŽKY: dnes nad ránom bol upravený komplet Severný okruh Bielej stopy vrátane strednej zvážnice a okolo Vlčieho vrchu. Bol upravený aj kompletný Južný okruh Bielej stopy, aj cez Slobodné a na Hostinec. Pretekárske bežecké trate v okolí štadióna Rudolfa Čillíka boli upravené 30.12.3011. INFO BEŽKY:0903385585

Tešíme sa na Vás v stredisku Skalka arena!

     

28. 12. 2011      Obmedzenie na bežeckých tratiach 29.12.2011

Mestský klub lyžiarov Kremnica usporiada vo štvrtok, 29. decembra na Skalke 2. kolo Slovenského pohára dospelých, juniorov, dorastu a 1. kolo Slovenského pohára veteránov v behu na lyžiach.
Dospelí, juniori, dorast pobežia voľnou technikou s intervalovým štartom, veteráni klasickou technikou s hromadným štartom.
Začiatok pretekov bude na Lyžiarskom štadióne Rudolfa Čillíka o 11:00 hod..
MKL Kremnica sa obracia na lyžiarskych turistov, návštevníkov Skalky, aby sa v čase konania pretekov nezdržovali na pretekárskych tratiach, dbali na pokyny organizátorov, zvýšili opatrnosť a predišli tak kolíziám s pretekármi.


20. 12. 2011      Štedré OTVORENIE sezóny

Štedré OTVORENIE sezóny na ŠTEDRÝ DEŇ iba za 1€. Ale hlavne KONEČNE 1 je na Skalke SKIPAS na lanovku aj vleky. Zjazdovky všetkých kategórii na 1 skipase v 1 stredisku. Tešíme sa na Vás v stredisku Skalka arena.

19. 12. 2011      Skalka už má 35 km upravených bežeckých tratí!

Zimná lyžiarska sezóna 2011/2012 na Skalke naberá na obrátkach. Dnes bol upravený strojom Severný okruh v dĺžke cca 20 km. Skalka Pekná vyhliadka - Václavák - Kordícke sedlo - Pramene - Široká (chata Obrázok) - Králická dolina (Reťaze) - Stredná zvážniva - a späť na Skalku. Nie je upravené len okolo Vlčieho vrchu!
Stav snehu: Skalka 30 cm, Králické sedlo 50 cm, Široká 20 cm.
Úprava trate: 3-6 m, ťahaná stopa.
Tiež je upravený Južný okruh: Skalka - Bystrické sedlo - Králické sedlo - zvážnica okolo Zlatej studne - Tri Kríže - Hostinec, Králiky - zvážnica pod Zlatú studňu.

Celkový počet upravených kilometrov v Kremnických vrchoch: 35 km!

Prognóza:
podľa snehových podmienok a počasia, do konca tohto týždňa (pred vikendom) bude Severný okruh upravený ešte raz vrátane zvážnice okolo Vlčieho vrchu.

     

16. 12. 2011      Preteky v behu na lyžiach na Skalke

V sobotu, 17. decembra 2011 usporiada Mestský klub lyžiarov (MKL) Kremnica na Skalke 1. kolo Slovenského pohára v behu na lyžiach dospelých, juniorov, dorastu a verejné preteky veteránov.

Štart je stanovený na 11:00 hod na Lyžiarskom štadióne Rudolfa Čillíka. Organizátori veria, že snehové podmienky im dovolia preteky usporiadať.
Rozpis pretekov:
www.mklkremnica.sk

10. 12. 2011      30 cm snehu už máme na Skalke

Na Skalke pribudlo približne 30 cm čerstvého prašanu. Plánované zahájenie sezóny je 17.12.2011. BEŽKY- in-line okruh upravený 9.12.,večerné bežkovanie denne 17:00-20:00.Tešíme sa na Vás v stredisku Skalka arena.

14. 11. 2011      Iba 8,90€ za celodenný skipas v predpredaji!

Chcete lyžovať supervýhodne?
Využite jedinečnú možnosť a zakúpte si v predpredajicelodenný skipas v stredisku Skalka arena len za 8,90€!
Všetky informácie nájdete na www.ZLAVOMAT.sk

Tešíme sa na vás v zimnej sezóne 2011/2012!

 

13. 11. 2011      Prípravy na zimnú sezónu sú v plnom prúde

V priebehu posledných dní sa na Skalke veľa udialo. Na stavbe Vyhliadkovej reštaurácie priamo na Peknej vyhliadke pri vrcholovej stanici lanovky bol prisypaný oporný múr a uskutočnené zemné práce.
Po pravej strane (pri pohľade s vysielačom za chrbtom)
vznikol dostatočne široký a bezpečný priestor na bežeckú trať a prechod bežkárov smerom na Severný okruh Bielej stopy.
Po ľavej strane objektu bol terén zarovnaný a vznikol veľmi komfortný priestor na výjazd z lanovky a prechod okolo stavby. Celé stavenisko bolo na nebezpečných miestach oplotené, v najbližších dňoch bude oplotenie dokončené. Po snehovej nádielke pribudnú bezpečnostné oplotky na potrebných miestach. Bufet sa presunul zo svojho pôvodného miesta priamo na podkladovú dosku stavby. Tu vznikol veľmi pekný priestor a závetrie, v ktorom sa lyžiari budú môcť ukryť pred neduhmi počasia.

Pri kase strediska pribudol sanitárny kontajner s plnohodnotnými toaletami. Pôvodne bolo jeho umiestnenie plánované rovnako na podkladovú dosku stavby na Peknej vyhliadke, avšak vzhľadom na všetky faktory bolo nutné potrebné zmeniť jeho umiestnenie. Sme presvedčení o tom, že aj takéto stále provizórne riešenie zlepši komfort návštevníkom strediska Skalka arena. Po dokončení Vyhliadkovej reštaurácie budú na Peknej vyhliadke k dispozícii plnohodnotné toalety všetkým návštevníkom strediska.

V najbližších dňoch bude vykonaná potrebná údržba na lanovke a ostané prípravné práce na zimnú sezónu.
Plánovaný termín otvorenia strediska je 17.12.2011
– veríme že nám počasie bude priať. Držte nám palce :)

Tešíme sa na vás v stredisku Skalka arena v zimnej sezóne 2011/2012!

             

20. 09. 2011      Staviame pre Vás Vyhliadkovú reštauráciu

Koncom augusta sa na Skalke začalo so stavbou Vyhliadkovej reštaurácie. Jej prvoradým cieľom je zabezpečit priamo na Peknej vyhliadke základné služby, ktoré sú na Skalke tak veľmi potrebné. A samozrejme zveľadiť priestor Peknej vyhliadky tak, aby bola celoročne atraktívna ako jedno z miest v regióne, ktoré "treba zažiť".

POPIS STAVBY: V suteréne sa nachádzajú verejné WC. Na prízemí je situovaná kuchyňa a samoobslužná reštaurácia s kapacitou cca 60 miest na sedenie. Po vonkajšej strane objektu sa nachádza terasa s kapacitou cca 80 miest na sedenie. Na prvom podlaží je situovaná reštaurácia a kaviareň s obsluhou pre cca 40 osôb a opäť vonkajšia terasa s vyhliadkou pre cca 20 osôb.
Priložená je vizualizácia objektu ako aj vývoj stavby do dnešného dňa.

INVESTOR:
Skalka aréna s.r.o., Partizánska cesta 3, 974 01 Banská Bystrica
IČO: 44212739, DIČ: 2022665183, Zapísaná v OR OS Banská Bystrica, Oddiel: Sro, Vl. č.: 14965/S

STAVEBNÉ POVOLENIE: Číslo spisu: Výst. 2009/00169, Výst. 2008/01035, zo dňa 11.9.2009
PROJEKTANT: Ing. arch. Roman Kerner
STAVBYVEDÚCI: Dušan Brhlík

ZHOTOVITEĽ:
COIMEX Invest a.s. Partizánska cesta 3 974 01 Banská Bystrica

DÁTUM ZAČATIA STAVBY: 24.08.2011
DÁTUM UKONČENIA STAVBY: 24.08.2013

             

29. 03. 2011      Veľkonočný pobyt na chate Limba a 2. ročník súťaže v maľovaní pre deti

Objavte s rodinou alebo s priateľmi čaro veľkonočných sviatkov na horách s rodinou alebo s priateľmi.
Na chate Limba v centre strediska počas Veľkonočných sviatkov prežite sviatky jari na akciovom pobyte so zľavami z ubytovania až 20%.
Počas Veľkonočnej nedele sa uskutoční pre deti na chate Limba už 2.ročník súťaže v maľovaní o skvelé ceny. Víťaz súťaže pocestuje do Eurodisneylandu v Paríži s CK COIMEX business & Event travel s.r.o.
Pre súťažiacich ale aj všetkých návštevníkov strediska je pripravené chutné občerstvenie a ďalší program na chate Limba.

Tešíme sa na Vás počas Veľkonočných sviatkov v stredisku Skalka arena.

     

19. 03. 2011      Skalka arena ukončila zimnú sezónu 2010/2011

Vďaka nepriaznivým poveternostným podmienkam a silnému dažďu v priebehu posledných dní ukončilo stredisko Skalka arena predčasne zimnú sezónu 2010/2011. Ďakujeme všetkým návštevníkom, že si k nám našli cestu za poriadnou lyžovačkou a tešíme sa na návštevu v sezóne 2011/2012.

Chcete byť aktuálne informovaný o dianí v stredisku?
Pridajte svoj e-mail do Newsletter databázy na hlavnej stránke www.skalkaarena.sk


17. 03. 2011      Bezroukov memoriál zrušený pre zlé podmienky

Bezroukov memoriál sa neuskutoční.
Mestský klub lyžiarov Kremnica oznamuje, že 65. roč. Bezroukovho memoriálu - Veľkej ceny Kremnice, medzinárodných pretekov FIS - Slavic cup v behu na lyžiach, ktoré sa mali uskutočniť v sobotu a v nedeľu, 19. - 20. marca 2011 sa nebudú konať z dôvodu nepriaznivých snehových podmienok.
Rozhodol o tom organizačný výbor podujatia vo štvrtok, 17. marca v ranných hodinách po obhliadke bežeckých tratí na Skalke.

11. 03. 2011      Príjemný víkend na Skalke je pred nami!

Predpoveď počasia na víkend: pooblačno až oblačno, denné teploty 0 až 5 stupňov, vietor do 5 m/s s možnými nárazmi.
Aj tento víkend Vás na Skalke čaká príjemné zimné počasie a poriadna lyžovačka na vynikajúco zasneženom svahu s lanovkou Pekná vyhliadka. Bufet na Peknej vyhliadke s novou markízou, skiservis priamo pri kase strediska, profesionálny dohľad Horskej služby ako aj profesionálna lyžiarska škola Snowsports Academy sú Vám plne k dispozícii pri každej návšteve strediska Skalka arena. Skiservis a požičovňa sa nachádzajú priamo pri kase strediska.

Chcete si overiť aktuálne počasie? Nové číslo skilinky 0901 SKALKA (0901 752552).

BEŽKY- pred víkendom upravíme podľa snehových možností Severný okruh Bielej stopy a trasu na hostinec. Pretekárske bežecké trate sú tento víkend UZAVRETÉ pre Majstrovstvá SR v behu na lyžiach.

Tešíme sa na Vás v stredisku Skalka arena.

10. 03. 2011      12. - 13.3.2011 UZAVRETÉ PRETEKÁRSKE bežecké trate

Majstrovstvá SR v behu na lyžiach
Mestský klub lyžiarov Kremnica usporiada v sobotu a v nedeľu, 12. - 13. marca na Skalke pri Kremnici III. časť Majstrovstiev Slovenska v behu na lyžiach dospelých, juniorov, dorastu a žiactva pre rok 2011. V sobotu pobežia žiacke kategórie klasickou technikou, dorast, juniori a dospelí voľnou technikou s hromadným štartom. V nedeľu je v programe šampionátu šprint dvojíc, žiactvo klasicky, dorast, juniori a dospelí voľne. Po oba dni preteky odštartujú o 9:30 hod.

Lyžiarske bežecké pretekárske trate budú pre lyžiarsku turistickú verejnosť v čase pretekov uzavreté.

Ďakujeme za disciplinovanosť a ohľaduplnosť voči pretekárom.
Jozef Mecele, MKL Kremnica

05. 03. 2011      FOTO: Parádna lyžovačka v sobotu 5.3.2011

Dnes bola na Skalke prekrásna lyžovačka s veľmi dobrými snehovými podmienkami a ešte k tomu s počasím ako z rozprávky. Radšej raz vidieť ako stokrát čítať: pozrite si krásne fotky od pána Mariána Bazalu z Nitry z dnešného dňa, ktorému veľmi pekne ďakujeme za ich zhotovenie: www.bazala.sk. Ďakujeme pánovi Bazalovi za krásne fotografie.

             

03. 03. 2011      5. - 6.3.2011 UZAVRETÉ PRETEKÁRSKE bežecké trate

Majstrovstvá SR v behu na lyžiach
Mestský klub lyžiarov Kremnica usporiada v sobotu a v nedeľu, 5. - 6. marca na Skalke pri Kremnici II. časť Majstrovstiev Slovenska v behu na lyžiach dospelých, juniorov, dorastu a žiactva pre rok 2011. V sobotu pobežia žiacke kategórie klasickou technikou s intervalovým štartom, dorast, juniori a dospelí skiatlon (pursuit) klasicky + voľne s hromadným štartom.
V nedeľu je v programe šampionátu šprint klasickou technikou staršieho žiactva, dorastu, juniorov a dospelých. Po oba dni preteky odštartujú o 10:00 hod.

Lyžiarske bežcké pretekárske trate budú pre turistickú lyžovaniachtivú verejnosť v čase pretekov uzavreté.
Ďakujeme.
Jožo Mecele, MKL Kremnica

24. 02. 2011      Sobota 26.02. - Skalka Jägermeister PARTY a lyžovačka za 1€ pre Kremničanov

V sobotu 26.02.2011 Vám srdečne pozývame do prekrásne zasneženého lyžiarskeho strediska Skalka arena na Skalka Jägermeister PARTY.

O čo ide?
Prekrásna zimná príroda ako z Mrázika s výbornými snehovými podmienkami na zjazdovke Pekná vyhliadka (BEZ veľkých ľadových platní ako v nižšie položených strediskách) a kvalitne upravených minimálne 35 kilometrov bežeckých tratí je pripravených iba pre Vás.
Hudba s moderátorom už od rána pre lyžiarov, nelyžiarov i bežkárov priamo na Peknej vyhliadke s výhľadom na Banskú Bystricu a Nízke Tatry a k tomu skvelý bylinný likér Jägermeister za akciovú cenu s darčekmi vo farbách tohto skvelého zimného nápoja.

A čo viac, predpoveď počasia na sobotu je priam úžasná:
slabá oblačnosť, takmer jasno, denná teplota 0 stupnov, vietor do 1 m/s = takmer bezvetrie!

POZOR Kremničania!
Sobotu 26.02.2011 sme pripravili zároveň špeciálnu akciu pre obyvateľov Mesta Kremnica, a to celodennú lyžovačku v stredisku Skalka arena iba za 1€! Stačí sa v kase strediska preukázať dokladom preukazujúcim trvalé bydlisko v Meste Kremnica (dôležitý je údaj 967 01 Kremnica na doklade) a hor sa na zjazdovku so špeciálnym skipasom.
Pozrite si správu na Ziar24.sk: http://www.ziar24.sk/news.php?extend.86340.141

Zapojte sa do súťaže o skipasy, ešte je v hre 7 celodenných skipasov a 2 skipasy na 10 dní zo sezóny 2010/2011.

Priložené sú fotografie z dnešného rána 24.2. a z pondelka 21.2. po skončení prevádzky lanovky.

Príďte si užiť vrchol zimy na Slovensku v pravej zimnej atmosfére v stredisku Skalka arena.

           

21. 02. 2011      Ako je DNES na Skalke?

Pozrite si nižšie priložené závery z dnešného dňa 21.02.2011 na konci prevádzky okolo 16:00. Fotky hovoria za seba, ale predsa len si neodpustím: nádherná zasnežená krajina a zimná atmosféra, základ prírodného snehu na priľahlých cestičkách, parádna zjazdovka s minimálnym výskytom ľadových platní. Proste ideálna prázdninová lyžovačka o akej sa Vám ani nesnívalo. Skalka dnes ukazuje, že tu je iný svet.
Je to priam na neuverenie, treba prísť a naplno zažiť.
A k tomu týždenné zľavy na skipasi, lepšie to už nemôže byť. Tešíme sa na Vás.

             

15. 02. 2011      ZĽAVY cez týždeň aj počas jarných prázdnin

Tak ako minulú sezónu aj počas zimnej sezóny 2010/2011 sme pre Vás pripravili týždenné zľavy na celodenné skipasy.

Dospelý lyžuje počas celého dňa za vynikajúcich 13,5 €, junior za 11 € a najmenší za 9 €!
Tento rok sú však zľavy platné aj počas trvania jarných prázdnin vo všetkých krajoch.

Príďte si vychutnať parádnu lyžovačku za ceny o akých sa Vám cez prázdniny ani nesnívalo. Zjazdovka Pekná vyhliadka je pripravená v celej šírke s veľmi dobrými podmienkami na prázdninovú lyžovačku.

Bufet na Peknej vyhliadke s novou markízou, skiservis priamo pri kase strediska, profesionálny dohľad Horskej služby ako aj profesionálna lyžiarska škola Snowsports Academy sú Vám plne k dispozícii pri každej návšteve strediska Skalka arena.

Chcete si overiť aktuálne počasie? Nové číslo skilinky 0901 SKALKA (0901 752552). Skiservis a požičovňa sa nachádzajú priamo pri kase strediska.
Tešíme sa na Vás v stredisku Skalka arena.

       

07. 02. 2011      VIDEO: Rozvoj cestovného ruchu v Kremnici

Pozrite si zaujímavé video o rozvoji cestovného ruchu v Kremnici a okolí: http://www.ziar24.sk/news.php?extend.83758

28. 01. 2011      Informácie o prevádzke počas preteku Biela Stopa

Počas týždňa napadlo na Skalke cca 15 cm nového prírodného snehu.

Lanovka bude počas pretekov Biela stopa v dňoch 29.1. – 30.1. premávať BEZ OBMEDZENÍ prevádzky od 9:00 do 16:00. Zjazdovka bude otvorená v celej šírke a dĺžke s VEĽMI DOBRÝMI podmienkami a 60cm snehu.
Priestor v okolí vrcholovej stanice na Peknej vyhliadke bude obmedzený vyhradeným koridorom pre bežcov.

PARKOVANIE – parkovanie v stredisku bude v sobotu 29.1. regulované od 7:00 do 9:30. V tomto čase bude nad križovatku pri hlavnom parkovisku vpustené iba technické vozidlo organizátorov preteku Biela stopa a VIP hostia. Účastníci podujatia vrátane iných návštevníkov budú odklonení na hlavné parkovisko. Po 9:30 budú vrchné parkoviská voľne otvorené pre všetkých návštevníkov Skalky. Na základe vyššie uvedených skutočností dôrazne žiadame lyžiarov, aby sa do strediska dostavili tesne pred 7:00, resp. až po 9:30. Po tomto termíne bude zabezpečené plynulé fungovanie parkovania v stredisku.

POČASIE – sobota aj nedeľa majú byť s jasným počasím, dennou teplotou -5 stupňov a vetrom 1 m/s. Ideálne počasie na prekrásnu lyžovačku.

Tešíme sa na Vás v stredisku Skalka arena

 

26. 01. 2011      Katalóg Skalka arena 2010-2011

Ďakujeme všetkým návštevníkom, ktorí vo veľkom počte zavítali do nášho stánku na 17. veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR v INCHEBA Expo Bratislava v dňoch 20.- 23.1.2011. Skutočne veľký záujem o naše stredisko Skalka arena nás úprimne potešil.
Katalóg v PDF formáte si môžete stiahnuť aj na tejto stránke, viď nižšie pod týmto textom.

Tešíme sa na Vás počas celého roku v stredisku Skalka arene.

 

  katalog-skalka-A5.pdf  24. 01. 2011      Ideálna lyžovačka za pár korún počas dní Pondelok – Štvrtok

Tak ako minulú sezónu aj počas zimnej sezóny 2010/2011 sme pre Vás pripravili týždenné zľavy na celodenné skipasy.
Dospelý lyžuje počas celého dňa za vynikajúcich 13,5 €, junior za 11 € a najmenší za 9 €! Zjazdovka je pripravená s veľmi dobrými podmienkami v celej šírke.
Lyžovačka bez akéhokoľvek čakania na lanovku!
Nové číslo skilinky 0901 SKALKA (752552).
Skiservis a požičovňa sa nachádzajú priamo pri kase strediska.
Bufet na Peknej vyhliadke s terasou – máte sa kde skryť pred neduhmi počasia. OTVORENÉ DENNE 9:00 - 16:00.
BEŽKY-21.1. boli upravené pretekárske okruhy,in-line dráhu a Hostinec cez Tri kríže.
Tešíme sa na Vás v stredisku Skalka arena.

22. 01. 2011      Krásny víkend pred nami

Predpoveď počasia na tento víkend hlási na Skalke prekrásne počasie, priam ideálne na výbornú lyžovačku.
Sobota 22.1. - JASNO a bezvetrie, denná teplota okolo -3 stupne.
Nedeľa 23.1. - JASNO až polooblačno, denná teplota okolo -5 stupňov, vietor do 4 m/s.

Zjazdovka je pripravená s veľmi dobrými podmienkami. Príďte si vychutnať pohodovú lyžovačku a prekrásny výhľad z Peknej vyhliadky. Tešíme sa na Vás v stredisku Skalka arena.

       

21. 01. 2011      ITF Slovakiatour - sme tam, tešíme sa na Vás

Tak ako aj po minulé roky aj tento rok patríme medzi vystavovateľov na veľtru ITF Slovakiatour. NAVŠTÍVTE NÁS na v Bratislave, v hale B2, stánok 200 (pri stánku SACR). Tešíme sa na Vás.

   

07. 01. 2011      Od 7.1. nové NIŽŠIE ceny skipasov

Od 7.1.2011 platia nové nižšie tarify na všetky druhy skipasov. Celodenný skipas u nás dostanete už za 16€ pre dospelú osobu.

NOVINKA: na vrcholovej stanici lanovky Pekná vyhliadka sa je kde schovať pred neduhmi počasia - pripravili sme pre Vás krytú terasu bufetu.

Pripájame aktuálne video z 7.1. na Skalke: http://www.ziar24.sk/news.php?extend.80693.
Tešíme sa na Vás v stredisku Skalka arena.

       

05. 01. 2011      VEĽMI DOBRÉ podmienky a NOVÁ TERASA BUFETU

Milí lyžiari, poctivo sme technicky dosnežili celú zjazdovku, ručne sme viacnásobne vyzbierali zo zjazdovky čo bolo zbytočné a od dnešného dňa prevádzkujeme zjazdovku Pekná vyhliadka s veľmi dobrými podmienkami v plnej šírke aj dĺžke zjazdovky. Využite sviatok Troch kráľov na krásnu zasneženú lyžovačku v prekrásnej prírode Skalky pri Kremnici.

Predpoveď počasia na 6.1.2010: oblačno a sneženie, vietor do 4 m/s, denná teplota -8.

NOVINKA: Zakrytá terasa bufetu na Peknej vyhliadke - aby ste sa mali kde schovať pred prípadnými neduhmi premenlivého horského počasia.

Tešíme sa na Vás v stredisku Skalka arena.

27. 12. 2010      Zasnežujeme naplno, v utorok 28.12. otvárame sezónu 2010/2011

Dňa 28.12. stredisko Skalka arena otvorí tohtoročnú zimnú sezónu. Sľubná snehová nádielka, ktorá pred Vianocami pokrývala už skoro rovnomerne celú zjazdovku sa vplyvom dažďov počas Vianočného oteplenia roztopila. Na ľavej časti zjazdovky ostali dobré zásoby technického snehu, ktoré od soboty večera ďalej technicky dosnežujeme. Pri otvorení sezóny bude otvorená ľavá polovica zjazdovky (pri pohľade z hornej stanice) s dobrými podmienkami a 40cm snehu.

Prepoveď počasia na utorok 28.12.: teplota okolo -10°C, polooblačno až jasno, slabé sneženie, slabý vietor okolo 1 m/s
Parkoviská sú upravené, k dispozícii je cca 250 parkovacích miest.
Cesta na Skalku je upravovaná pluhom, podľa potreby je posýpaná. Ak máte na aute kvalitné zimné obutie a skúsenosti s jazdou na snehu, reťaze nepotrebujete.
Cesta k zjazdovke je pokrytá súvislou vrstvou snehu, je možný presun na lyžiach.
Cesta zo zjazdovky je pokrytá súvislou vrstvou snehu po cestu, smerom k pokladni popri ceste je nesúvislá vrstva snehu.

Tešíme sa na Vás v stredisku Skalka arena.

11. 08. 2010      30. ročník Kremnických gagov začína už vo štvrtok 26.8.

   

Štyri dni plné rôznych foriem humoru pre všetky vekové kategórie začnú už vo štvrtok 26.8.

O niekoľko dní začne jubilejný Festivalu humoru a satiry KREMNICKÉ GAGY 2010. Festival vznikol z nadšenia amatérskych divadelníkov na začiatku 80-tych rokov a prežil aj napriek jeho potláčaniu bývalým režimom i mnohým neprajníkom po nežnej revolúcii. V posledných piatich rokoch výrazne zvýšil svoju umeleckú kvalitu a rozšíril svoj dramaturgický záber aj do zahraničia, čím získal prívlastok Európsky. Na 30. ročník prijali pozvanie všetci najlepší slovenskí humoristi, satirici a recesisti z rôznych umeleckých žánrov. Okrem našich špičkových divadelníkov, hudobníkov, literátov, recitátorov, tanečníkov a karikaturistov nebudú chýbať ani významní umelci z Českej republiky a ďalších siedmich krajín Európy a Izraela.
Viac informácií nájdete na www.gagy.eu.

ŽREBOVANIE O ZÁJAZD DO PARÍŽA
V prípade, že si v Kultúrnom a informačnom centre mesta Kremnica osobne, telefonicky alebo e-mailom objednáte a následne zakúpite aspoň jednu PERMANENTKU na niektorý festivalový deň, budete zaradení do žrebovania o mimoriadnu cenu pre návštevníkov festivalu – poznávaci zájazd do Paríža pre jednu osobu v sume 222 € od CK COIMEX business & event travel s.r.o. Banská Bystrica, ktorá poskytuje na Skalke pri Kremnici aj ubytovanie pre návštevníkov festivalu.
Žrebovanie sa uskutoční vo štvrtok 26. augusta 2010 a víťaz získa odmenu priamo na festivale.

Viac informácií o súťaži nájdete na www.gagy.eu. v sekcii Vstupenky.

 

  PROGRAM_EKG_2010[1].pdf  30. 07. 2010      Začiatok realizácie projektu „Vytvorenie nových pracovných miest v cestovnom ruchu ako nástroj zvyšovania zamestnanosti v regióne Kremnických vrchov“

Spoločnosť Skalka aréna s.r.o. je so svojím projektom „Vytvorenie nových pracovných miest v cestovnom ruchu ako nástroj zvyšovania zamestnanosti v regióne Kremnických vrchov“ jedným z úspešných žiadateľov, ktorí začínajú realizovať projekt vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia.

Celkovým cieľom projektu je tvorba a udržanie pracovných miest prostredníctvom zvýšenia vzdelanostnej úrovne a adaptability zamestnancov spoločnosti Skalka aréna s.r.o.

Hlavné aktivity na dosiahnutie cieľov projektu sú zamerané na tvorbu pracovných miest, vypracovanie komplexnej podnikateľskej stratégie spoločnosti ako podpory jej ďalšieho rozvoja a udržania pracovných miest, a zároveň na zvýšenie vzdelanostnej úrovne ľudských zdrojov prostredníctvom vzdelávania v oblasti cestovného ruchu, komunikacných zrucností, manažérskych zručností, ako aj IKT a jazykového vzdelávania. Celkovo bude v rámci projektu zorganizovaných 15 druhov školení.

Cieľovou skupinou projektu budú dvanásti novoprijatí zamestnanci, a zároveň aj samotná spoločnosť Skalka aréna s.r.o. využívajúca poradenské služby pri podpore podnikania a udržania vytvorených pracovných miest.

Na realizáciu projektu bol spoločnosti schválený nenávratný finančný príspevok vo výške 185 285,15 EUR. Aktivity projektu budú prebiehať od júla 2010 do júla 2011 v rámci Banskobystrického kraja, konkrétne v Kremnici – Skalka pri Kremnici, okres Žiar nad Hronom. V rámci projektu nebudú vytvárané partnerstvá.

Kontaktné údaje: E/mail: info@skalkaarena.sk, Tel.: 0903 548 807.

www.esf.gov.sk, www.sia.gov.sk, www.employment.gov.sk.

     

  ts_skalka-arena.pdf  19. 07. 2010      Bystrickí hokejisti na Skalke - ideálne podmienky na vrcholovú prípravu

Výborné podmienky na sústredenie v stredisku Skalka arena v lokalite Skalka pri Kremnici po prvý raz naplno využili na svoju vrcholovú prípravu aj extraligoví hokejisti HC´05 Banská Bystrica.

Ubytovanie a kvalitnú stravu prispôsobenú požiadavkám športovcov mali na chate Limba.

K tomu využili plnohodnotné podmienky pre športovú prípravu v Relax centre, nadmorskú výšku 1 232 m.n.m. a horské prostredie s čistým vzduchom.

Držíme palce, aby im aj táto príprava pomohla k výborným výsledkom v novej extraligovej sezóne.

Video zo sustredenia nájdete na Ziar24.sk.

16. 07. 2010      Primátorka Kremnice: Skalka - nechcené dieťa Kremnice

Pre všetkých, ktorí majú záujem o viac informácií o fungovaní podpory cestovného ruchu v Kremnici a jej okolí.

Pôvodný článok nájdete na Ziar24.sk -Skalka - nechcené dieťa Kremnice

Ziar24.sk - Skalka - nechcené dieťa Kremnice

Na ostatnom kremnickom mestskom zastupiteľstve sa v diskusii otvorila téma turisticko lyžiarskeho centra pri Kremnici. Dôvodom bola najmä dvojtýždňová dovolenka v Skalka Relax Centre, ktorú mesto, ako prevádzkovateľ vyhlásil na začiatku letnej sezóny, teda počas prvých dvoch týždňov. Diskusia sa ale rozrástla. Vo štvrtok 8. júla sa hovorilo aj o budúcnosti Skalky pri Kremnici.

Poslanci neboli jediní, ktorých vyhlásenie dovolenky pobúrilo. Rozhorčený podnikateľ, ktorý nechce byť menovaný vo svojom stanovisku, okrem iného, uvádza:"Je absurdne zatvárať počas letnej sezony zariadenie turistického ruchu, ktoré je ešte k tomu svojimi vlastnosťami unikátne, keďže minimálne v strednej európe neexistuje podobne multifunkčné športové stredisko v takej nadmorskej výške. uvádza manager, jedného investorov, v oblasti cestovného ruchu v okolí Kremnice. ďalej sa rozhorčuje nad politikou vedenia mesta v súvislosti s týmto centrom športu a oddychu. "...ako je to v Kremnici zvykom počas obdobia primátorovania súčasnej primátorky, to čo sa dá urobiť pomerne jednoducho, sa radšej urobí komplikovane a bez zváženia širších okolnosti. Nakoľko je Relax centrum pomerne nové zariadenie, je pochopiteľné, že je do určitej miery stratové, avšak takéto kroky vedenia mesta tomu stavu pomôzu len veľmi negatívne.". uvádza ďalej nemenovaný podnikateľ.

Diskusia na pôde mestského parlamentu sa vo štvrtok 8. júla niesla v podobnom duchu. /pozrite si video/

Primátorka Zuzana Balážová tvrdí, že začiatok leta je podľa štatistík pre Relax Centrum nezaujímavý, z pohľadu návtševnosti. "Najviac návštevníkov máme počas zimných mesiacov, alebo keď prší" dodáva primátorka. /obšírnejšiu odpoveď nájdete vo videu/

Ku kritike postupu mesta sa vyjadrili aj poslanci MsZ, Do budúceho zastupiteľstva si vyžiadali detailnú správu o manažérskych aktivitách, ktoré mali doteraz napomôcť návštevnosti tohto centra, ktoré bolo postavené z európskych zdrojov, so spoluúčasťou mesta.
/mak/

21. 06. 2010      Leto je tu a na ŠKOLY a FIRMY sme pripravení

Na zobrazenie dokumentov kliknite na obrázky nižšie.

   

20. 06. 2010      Začiatok letnej sezóny - chata Limba OTVORENÁ

Aj keď to počasie niekedy nedáva najavo, letná sezóna je za dverami a s ňou aj krásne prostredie Skalky pri Kremnici a širokého okolia. Ideálne na prechádzky, prekrásne výhľady, horskú cyklistiku, túry, alebo aj na aktívny oddych priamo na Skalke spojený s ubytovaním v chate Limba a opekačke ako sa patrí. Radi Vás privítame a pomôžeme zrelaxovať sa v prekrásnej prírode KRemnických vrchov. Tešíme sa na Vás.

18. 06. 2010      Škola v prírode LAST MINUTE? Áno, môže byť

Áno, škola v prírode sa dá zorganizovať aj na poslednú chvíľu. Kontaktujte nás na limba@skalkaarena.sk a vyžiadavte si voľné kapacity na leto a jeseň tohto roka. Tešíme sa na e-mail od Vás.

16. 06. 2010      Verejné obstarávanie - podprahová zákazka

Verejné obstarávanie - výzva

07. 04. 2010      Veľkonočná nedeľa oficiálne ukončila zimu

Na Veľkonočnú nedeľu oficiálne ukončila tohtoročnú zimnú sezónu chata Limba súťažou v maľovaní živých dravcov a živou hudbou v štýle country.
Najprv unikátny orol s rozpätím krídel až 2,5m upútal svojím preletom divákov počas "Veľkonočného vajca". Po živom vystúpení v exteriéry sa na Limbe začala súťaže v maľovaní živého Sokola do ktorej sa zapojilo 45 detí v troch vekových kategóriách. Kým deti súťažili, návštevníci chaty sa odfotili s orlom a v reštaurácii rozprúdila výbornú náladu country skupina Ranč.

Celkovým víťazom súťaže v maľovaní sa stal Martin Plášil, ktorý pocestuje do Paríža a Eurodisneylandu s CK COIMEX business & event travel s.r.o. Srdečne gratulujeme!

Ďakujeme sokoliarom zo Štiavnických Baní, súťažiacim aj návštevníkom chaty Limba za vydarenú akciu počas Veľkonočnej nedele.
Chata Limba bude otvorená aj počas letnej sezóny. Aktuálne informácie o otváracích hodinách na 0904946889.

           

24. 03. 2010      Čaro veľkonočných sviatkov na horách spolu s rodinou

Program za každého počasia, hlavne pre rodiny s deťmi je pripravený na chate Limba.
Na Veľkonočnú nedeľu tu zažijete živé vystúpenie sokoliarov zo Štiavnických Baní a so živým sokolom sa môžete aj odfotiť.

Pre deti je v čase od 11:00hod do 14:30hod vyhlásená súťaž v maľovaní živých dravcov. V troch vekových kategóriách si zasúťažia o hlavnú cenu "Zájazd do Eurodisneylandu v Paríži pre 1 dieťa" od CK COIMEX Business&Event travel v hodnote 222EUR a tiež ďalšie ceny. Pokiaľ budú deti súťažiť, o zábavu sa rodičom v reštaurácii chaty postará Country skupina RANČ.

Využite až 20%zľavu z cien ubytovania a príďte spolu s rodinou na Veľkonočný pobyt na chate Limba.

Tešíme sa na Vás.

 

  Velkonocna_sutaz.pdf     Velka_noc_2010_ponuka.doc  22. 03. 2010      SÚŤAŽ každý týždeň o skipasy - výhercovia

Skalka arena venovala do súťaže pre portáli Žiar24.sk a Nitra24.sk osemnásť celodenných skipasov.

Toho kto bude zadarmo celý víkendový deň lyžovať vylosujeme koncom každého týždňa v Kremnickej kaviarni a reštaurácii Modrý kocúr. Súťaž bude trvať 9 týždňov a posledné žrebovanie sa uskutoční 26.03.

Videá z jednotlivých zlosovaní nájdete tu:
19.03. - Ivan Koprda, Roman Kúdela
12.03. - Katarína Sedlárová, Margita Trgiňová
05.03. - Denisa Valacsaiová, Edita Bernátová
26.02. - Ján Slašťan, Ing. Andrej Legerský
19.02. - Kristína Šišková, Vladimír Urblík
12.02. - Ing. Ľubica Kristová, Jana Čížová
05.02. - Paulína Búgelová, Milan Michalka
29.01. - Marian Ševčík, Dana Moravčíková

Výhercom srdečne blahoželáme!

V hre je stále niekoľko víkendových celodenných skipasov plus večera v Modrom Kocúrovi v hodnote 5 €. Stačí na adresu karoly@global24.sk poslať správnu odpoveď na jednoduchú súťažnú otázku:
V akej nadmorskej výške sa nachádza lyžiarske stredisko Skalka Arena?

Tešíme sa na Vaše správne odpovede.

18. 03. 2010      Áno, stále 70 cm snehu a zľavy 20%

Áno, 70 cm snehu je na Skalke stále a ešte niečo aj vydrží. Veľmi dobré podmienky a nových 10 cm prírodného snehu dotvárajú stále aktuálnu zimnú atmosféru. Pozrite si priložené fotografie zo včerajšieho skorého rána na Skalke.

Od pondelka 15. Marca sme znížili ceny všetkých druhov skipasov až o 20%. Využite marcovú snehovú nádielku a atraktívne ceny na poriadnom svahu kde si zalyžujete do sýtosti.

F.R.S.T. park vo finálnej podobe tejto sezóny - skok, dúha, 3m dlhá široká bedňa, 6m lomená bedňa, rúra.

PARKOVANIE v celom stredisku je BEZPLATNÉ.
SKI LINKA: 0911 307 290.


BEŽECKÉ TRATE – v sobotu nad ránom upravujeme nasledovné trate: Severný okruh Bielej stopy, Južný okruh Bielej stopy, západný okruh Skalka-Krahule a späť.

Tešíme sa na Vás.

       

12. 03. 2010      STÁLE 80 cm SNEHU a super víkendová lyžovačka

Snehu máme stále dosť – 80 cm a veľmi dobré podmienky na lyžovanie sú na Skalke aj tento víkend. V priebehu štvrtka nasnežilo na Skalke nových cca 5 cm nového snehu takže zimná atmosféra tu stále pokračuje!

Predpoveď počasia na sobotu – oblačnosť, denná teplota -4 až -2°C, severozápadný vietor do 5 m/s s možnými nárazmi.
Predpoveď počasia na nedeľu – oblačnosť, denná teplota -4 až -2°C, severozápadný vietor do 7 m/s s možnými nárazmi.

F.R.S.T. park vo finálnej podobe tejto sezóny - skok, dúha, 3m dlhá široká bedňa, 6m lomená bedňa, rúra.

PARKOVANIE v celom stredisku je BEZPLATNÉ.
SKI LINKA: 0911 307 290.

BEŽECKÉ TRATE
– v sobotu nad ránom upravujeme nasledovné trate: Severný okruh Bielej stopy, Južný okruh Bielej stopy, západný okruh Skalka-Krahule a späť.

Tešíme sa na Vás.

09. 03. 2010      STÁLE 80 cm SNEHU a super ZĽAVY CEZ TÝŽDEŇ - 12,50€ celodenný skipas

V pondelok nám na Skalke nasnežilo nových cca 5 cm čerstvého snehu. Zima na Skalke teda úspešne pokračuje s množstvom aj prírodného snehu, takže príjazd k zjazdovke ako aj odjazd sú stále celé krásne zasnežené.

Jazdi cez týždeň a ušetri veľa Euri! Od Pondelka do Štvrtku celodenný skipas len za 12,50€, juniori do 18 rokov a držitelia kariet ISIC za 10,50€ a najmenší do 12 rokov za 9€. Prekrásne rozprávkovo zimné prostredie na Skalke pri Kremnici a ešte krajší výhľad z Peknej vyhliadky čakajú na Vás.

Lanovka Pekná vyhliadka je v prevádzke od 9:00 do 16:00 spolu so zjazdovkou otvorenou s VEĽMI DOBRÝMI PODMIENKAMI a POCTIVÝMI 80 cm snehu.

F.R.S.T. park vo finálnej podobe tejto sezóny - skok, dúha, barel, 3m dlhá široká bedňa, 6m lomená bedňa, rúra.

BEŽECKÉ TRATE – v sobotu nad ránom sme upravili Severný okruh Bielej stopy, Južný okruh Bielej stopy, západný okruh Skalka-Krahule a späť, inline dráhu a štadión.

Nižšie nájdete niekoľko pekných fotografií z posledných dní. Ďakujeme za niekoľko pekných fotografií pánovi Mariánovi Bazalovi z Nitry.

SKI LINKA: 0911 307 290.

Vidíme sa na svahu!

             

06. 03. 2010      LUXUSNÝ VÍKEND pred nami – skoro JASNO a mierny vetrík

Snehu máme stále dosť – 80 cm a veľmi dobré podmienky na lyžovanie sú na Skalke aj tento víkend. V priebehu utorka večera nasnežilo na Skalke nových cca 5 cm nového snehu takže zimná atmosféra tu stále pokračuje! Nižšie nájdete fotografie zo stredy 3.3.2010.

Predpoveď počasia na sobotu – mierna oblačnosť, denná teplota -10 až -6°C, severný vietor do 2 m/s bez nárazov.
Predpoveď počasia na nedeľu – mierna oblačnosť, denná teplota -8 až -5°C, severný vietor do 3 m/s (nárazy do 9 m/s).

CELODENNÝ SKIPAS za 16€ pre dospelého, 13€ pre juniora do 18 rokov a 11,50€ pre deti do 12 rokov, seniorov nad 60 rokov a zťp. Držitelia ISIC majú nárok na celodenný skipas v tarife Junior. RODINNÝ SKIPAS 2+1 len za 37,50€ a rodinný skipas 2+2 za 42,50€.

F.R.S.T. park vo finálnej podobe tejto sezóny - skok, dúha, 3m dlhá široká bedňa, 6m lomená bedňa, rúra.

PARKOVANIE v celom stredisku je BEZPLATNÉ. SKI LINKA: 0911 307 290.

BEŽECKÉ TRATE – v sobotu nad ránom upravujeme nasledovné trate: Severný okruh Bielej stopy, Južný okruh Bielej stopy, západný okruh Skalka-Krahule a späť.
VÍKEND - UZÁVIERKA ŠTANDARTNÝCH BEŽECKÝCH TRATÍ PRE VEREJNOSŤ. Upozornenie pre návštevníkov bežeckých lyžiarskych tratí. Na štandardných tratiach sa uskutočnia v sobotu a v nedeľu Majstrovstvá Slovenska v behu na lyžiach všetkých kategórií. V čase konania pretekov budú trate pre lyžiarsku a turistickú verejnosť uzavreté. Prosíme návštevníkov Skalky, aby rešpektovali pokyny usporiadateľov, dbali na zvýšenú opatrnosť, vyhýbali sa pretekárskym tratiam a predišli tak kolíziám s účastníkmi pretekov. Využiť môžete v týchto dňoch severný a južný okruh Bielej stopy a trať Skalka-Krahule a späť. Za pochopenie Ďakujeme.

Tešíme sa na Vás!

           

03. 03. 2010      SNEHU MÁME DOSŤ – 80 cm a veľmi dobré podmienky

V priebehu utorka večera nasnežilo na Skalke nových cca 5 cm nového snehu takže zimná atmosféra pokračuje! Isté oteplenie sme samozrejme zaznamenali, ale sneh sa u nás drží a čaká na Vás. A trdelník u nás zostal :) Nižšie nájdete fotografie zo zjazdovky po prevádzke zo štvrtka 25.2.2010.

CELODENNÝ SKIPAS za 16€ pre dospelého
, 13€ pre juniora do 18 rokov a 11,50€ pre deti do 12 rokov, seniorov nad 60 rokov a zťp. Držitelia ISIC majú nárok na celodenný skipas v tarife Junior. RODINNÝ SKIPAS 2+1 len za 37,50€ a rodinný skipas 2+2 za 42,50€.

F.R.S.T. park vo finálnej podobe tejto sezóny (foto nižšie)
- skok, dúha, 3m dlhá široká bedňa, 6m lomená bedňa, rúra.

PARKOVANIE v celom stedisku je BEZPLATNÉ. SKI LINKA: 0911 307 290.

BEŽECKÉ TRATE – v sobotu nad ránom upravujeme nasledovné trate: Severný okruh Bielej stopy, Južný okruh Bielej stopy, západný okruh Skalka-Krahule a späť, inline dráha a štadión.

Tešíme sa na Vás v stredisku Skalka arena.

             

21. 02. 2010      Jarné prázdniny - lyžujem, lyžuješ, lyžujeme

Tak a jarné prázdniny sú zase tu. Čas ide rýchlo a zima je už tiež za svojou prvou polovicou takže si treba užiť snehu kým je ho u nás dostatok. Po piatkovom oteplení a daždi na Skalke v sobotu mierne posnežilo cca do 5 centimetrov takže zimná atmosféra tu pretrváva.

Predpoveď počasia na najbližšie dni je pestrá, najkrajší deň v tomto týždni bude zjavne ŠŤVRTOK.

Lanovka Pekná vyhliadka s MINIMÁLNOU ČAKACOU DOBOU je v prevádzke od 9:00 do 16:00 spolu so zjazdovkou s VEĽMI DOBRÝMI PODMIENKAMI a POCTIVÝMI cca 80 cm snehu po CELEJ ŠÍRKE zjazdovky.

CELODENNÝ SKIPAS za 16€ pre dospelého, 13€ pre juniora do 18 rokov a 11,50€ pre deti do 12 rokov, seniorov nad 60 rokov a zťp. Držitelia ISIC majú nárok na celodenný skipas v tarife Junior. RODINNÝ SKIPAS 2+1 len za 37,50€ a rodinný skipas 2+2 za 42,50€.

F.R.S.T. park otvorený: dúha, 3m dlhá široká bedňa, rúra. Dokončuje sa lomená bedňa 6m.

PARKOVANIE v celom stedisku je BEZPLATNÉ.

BEŽECKÉ TRATE
– v sobotu 20.02 nad ránom sme pre Vás upravili nasledovné trate: inline dráha a štadión, Severný okruh Bielej stopy, Južný okruh Bielej stopy po Hostinec a západný okruh Skalka-krahule a späť.
SKI LINKA: 0911 307 290. Tešíme sa na Vás!


19. 02. 2010      SOBOTA oblačno, ale NEDEĽA bude pekná

Počasie má tento rok zase raz aprílovú náladu – raz mráz až moc, inokedy kopec snehu a mierny mráz, a tento týždeň zas zbytočne teplo na tento čas roka. Nevadí, aj keď nám počasie nepomáha, my máme snehu dosť a sme na lyžiarov pripravení. A trdelník u nás zostal :)

Predpoveď počasia na sobotu
– oblačno, ojedinele mierne sneženie, denná teplota -4 až 0°C, severný vietor do 7 m/s (nárazy do 18 m/s).
Predpoveď počasia na nedeľu – jasno až mierna oblačnosť, denná teplota -6 až -1°C, severný vietor do 3 m/s (nárazy do9 m/s).

CELODENNÝ SKIPAS za 16€ pre dospelého, 13€ pre juniora do 18 rokov a 11,50€ pre deti do 12 rokov, seniorov nad 60 rokov a zťp. Držitelia ISIC majú nárok na celodenný skipas v tarife Junior. RODINNÝ SKIPAS 2+1 len za 37,50€ a rodinný skipas 2+2 za 42,50€.

F.R.S.T. park
- na tento víkend sú pripravené: dúha, 3m dlhá široká bedňa, rúra, skok.

PARKOVANIE v celom stedisku je BEZPLATNÉ. SKI LINKA: 0911 307 290.

BEŽECKÉ TRATE
– v sobotu nad ránom upravujeme nasledovné trate: inline dráha a štadión, Severný okruh Bielej stopy, Južný okruh Bielej stopy po Hostinec a západný okruh Skalka-krahule a späť.

Tešíme sa na Vás!


16. 02. 2010      Cez týžden stále ušetríte - 12,50€ celodenný skipas

Jazdi cez týždeň a ušetri veľa Euri! Dospelý jazdí od Pondelka do Štvrtku (okrem jarných prázdnin) len za 12,50€, juniori do 18 rokov za 10,50€ a najmenší do 12 rokov za 9€. A to na LANOVKE a so širokým komfortným svahom, bezdotykovými skipasmi, prekrásnym výhľadom z Peknej vyhliadky s občerstvením, ozvučenou zjazdovkou a pravým horským prostredím a zimnou atmosférou ako sa patrí. Už sa tešíme na Vás ktorí naozaj radi lyžujete/snowboardujete a máte radi svah sami pre seba, je u nás pripravený práve pre Vás. Lanovka Pekná vyhliadka je v prevádzke od 9:00 do 16:00 spolu so zjazdovkou otvorenou už v CELEJ ŠÍRKE s VEĽMI DOBRÝMI PODMIENKAMI a POCTIVÝMI 90 cm snehu . Počas lyžovania je zabezpečený profesionálny dohľad HORSKEJ SLUŽBY, nový SKI SERVIS s POŽIČOVŇOU pri kase lanovky, lyžiarski inštruktori SNOWSPORTS ACADEMY ako aj zväčšený BUFET priamo pri vrcholovej stanici lanovky na Peknej vyhliadke. PARKOVANIE v celom stredisku je BEZPLATNÉ.
SKI LINKA: 0911 307 290. Vidíme sa na svahu!

15. 02. 2010      UTOROK 16.02. – prevádzka len DO 13:00

Z dôvodu technickej údržby bude v utorok dňa 16.02.2010 lanovka v prevádzke len do 13:00. V stredu 17.02.2010 bude lanovka v prevádzke normálne, teda od 9:00 do 16:00. Tešíme sa na Vás!

12. 02. 2010      Krásny SLADKÝ víkend – TRDELNÍK a v sobotu takmer jasná obloha

Trdelník je už na Skalke a čaká na Vás. Čerstvo upečené sladké pokušenie si vychutnáte priamo v stánku PRI KASE strediska.


Lanovka Pekná vyhliadka s MINIMÁLNOU ČAKACOU DOBOU je v prevádzke od 9:00 do 16:00 spolu so zjazdovkou s VEĽMI DOBRÝMI PODMIENKAMI a POCTIVÝMI 90 cm snehu po CELEJ ŠÍRKE zjazdovky.

V priebehu posledných dní týždňa napadlo na Skalke od 10 do 15 cm nového snehu.
Predpoveď počasia na sobotu
– mierna oblačnosť, denná teplota -2 až 0°C, severný vietor do 5 m/s (nárazy do 14 m/s).
Predpoveď počasia na nedeľu
- oblačno, ojedinele mierne sneženie, denná teplota -4 až -2°C, premenlivý vietor do 1,5 m/s.

F.R.S.T. park postupne pripravujeme - na tento víkend sú pripravené: dúha, 3m dlhá široká bedňa, skok.

CELODENNÝ SKIPAS za 16€ pre dospelého, 13€ pre juniora do 18 rokov a 11,50€ pre deti do 12 rokov, seniorov nad 60 rokov a zťp. Držitelia ISIC majú nárok na celodenný skipas v tarife Junior. Rodinný skipas 2+1 len za 37,50€ a rodinný skipas 2+2 za 42,50€.
Počas lyžovania je zabezpečený profesionálny dohľad HORSKEJ SLUŽBY, nový SKI SERVIS s POŽIČOVŇOU pri kase lanovky, lyžiarski inštruktori SNOWSPORTS ACADEMY ako aj zväčšený BUFET priamo pri vrcholovej stanici lanovky na Pekne vyhliadke.

PARKOVANIE v celom stredisku je BEZPLATNÉ. SKI LINKA: 0911 307 290.

BEŽECKÉ TRATE – v noci z piatka na sobotu sme pre Vás upravili nasledovné trate:
inline dráha a štadión, štandarné trate - 5km okruh, Severný okruh Bielej stopy komplet, Južný okruh Bielej stopy komplet, Skalka-krahule a späť.

Tešíme sa na Vás!


06. 02. 2010      Napíšte nám na nástenku

Áno nástenka je tu a je tu pre Vás. Napíšte nám svoje postrehy a zážitky zo strediska alebo nám položte otázky na ktoré Vám radi a čo najskôr odpovieme. Odkaz na nástenku nájdete v hornej lište hneď pod ikonkami počasia. Tešíme sa na Vaše príspevky.

05. 02. 2010      Víkendová lyžovačka pred nami

V priebehu týždňa napadlo na Skalke od 10 do 15 cm nového snehu a panuje tu zimné počasie ako z filmu Mrázik – krásna biela zamrznutá príroda všade naokolo s množstvom prírodného snehu.
Lanovka Pekná vyhliadka je v prevádzke od 9:00 do 16:00 spolu so zjazdovkou otvorenou v CELEJ ŠÍRKE s VEĽMI DOBRÝMI PODMIENKAMI a POCTIVÝMI 85 cm snehu. ČAKACIA DOBA NA LANOVKU pri najvyššej doterajšej návštevnosti maximálne 5 MINÚT.

F.R.S.T. park postupne pripravujeme - na tento víkend sú pripravené prekážky: dúha a 3m dlhá široká bedňa.

Predpoveď počasia na sobotu
– oblačno, ojedinele mierne sneženie, denná teplota -4 až -2°C, mierny severovýchodný vietor do 2 m/s.
Predpoveď počasia na nedeľu - oblačno, ojedinele mierne sneženie, denná teplota -5 až -3°C, mierny juhovýchodný vietor do 1 m/s.

Celodenný skipas za 16€ pre dospelého, 13€ pre juniora do 18 rokov a 11,50€ pre deti do 12 rokov, seniorov nad 60 rokov a zťp. Držitelia ISIC majú nárok na celodenný skipas v tarife Junior. Rodinný skipas 2+1 len za 37,50€ a rodinný skipas 2+2 za 42,50€. Počas lyžovania je zabezpečený profesionálny dohľad HORSKEJ SLUŽBY, nový SKI SERVIS s POŽIČOVŇOU pri kase lanovky, lyžiarski inštruktori SNOWSPORTS ACADEMY ako aj zväčšený BUFET priamo pri vrcholovej stanici lanovky na Pekne vyhliadke.
PARKOVANIE v celom stredisku je BEZPLATNÉ. SKI LINKA: 0911 307 290. Tešíme sa na Vás!

29. 01. 2010      Víkendová lyžovačka - Biela stopa – info

Cez posledné dni týždňa napadlo na Skalke od 15 do 20 cm nového snehu a panuje tu stále zimné počasie ako z filmu Mrázik – krásna biela zamrznutá príroda všade naokolo. Lanovka Pekná vyhliadka je v prevádzke od 9:00 do 16:00 spolu so zjazdovkou otvorenou v CELEJ ŠÍRKE s VEĽMI DOBRÝMI PODMIENKAMI a POCTIVÝMI 70 cm snehu. ČAKACIA DOBA NA LANOVKU maximálne 5 MINÚT.
Počas víkendu 30.1. a 31.1.2010 sa na Skalke uskutoční už 37. ročník preteku Biela stopa EUROLOPPET. Prevádzku strediska Skalka arena ako aj jeho návštevníkov toto podujatie okrem čiastočne obmedzeného parkovania a vyhradeného koridoru pre prejazd bežcov priamo na Peknej vyhliadke žiadnym iným spôsobom neobmedzí. Lanovka bude v prevádzke v tradičnom čase od 9:00 do 16:00, s kvalitne upravenou zjazdovkou otvorenou v CELEJ ŠÍRKE s VEĽMI DOBRÝMI PODMIENKAMI.
Prosím venujte pozornosť orientačnej mapke strediska, ktorá Vám pomôže bezproblémovo zaparkovať po Vašom príjazde na Skalku. Viac informácií o preteku na www.euroloppet.sk.
Celodenný skipas za 16€ pre dospelého, 13€ pre juniora do 18 rokov a 11,50€ pre deti do 12 rokov, seniorov nad 60 rokov a zťp. Držitelia ISIC majú nárok na celodenný skipas v tarife Junior. Rodinný skipas 2+1 len za 37,50€ a rodinný skipas 2+2 za 42,50€.
Počas lyžovania je zabezpečený profesionálny dohľad HORSKEJ SLUŽBY, nový SKI SERVIS s POŽIČOVŇOU pri kase lanovky, lyžiarski inštruktori SNOWSPORTS ACADEMY ako aj zväčšený BUFET priamo pri vrcholovej stanici lanovky na Pekne vyhliadke.
PARKOVANIE v celom stredisku je BEZPLATNÉ. SKI LINKA: 0911 307 290. Tešíme sa na Vás!

             

27. 01. 2010      ITF SLOVAKIATOUR - boli sme tam

V dňoch 21.01. - 24.01.2010 sa naše stredisko Skalka arena predstavilo s vlastným stánkom na 16.ročníku medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Inchebe v Bratislave. Náš stánok navštívili stovky návštevníkov. So záujmom si prehliadali reálne fotografie už z tohtoročnej zimnej sezóny, novú mapu strediska i náš nový katalóg. Úprimne ďakujeme všetkým, ktorí ste nám aj pri návšteve nášho stánku popriali veľa úspechov pri komplexnom dobudovaní nášho strediska. Vaša podpora je pre nás všetkých obrovskou motiváciou. Ďakujeme, že nám držíte palce.

     

22. 01. 2010      NEDEĽA – JASNO a MINIMÁLNA ČAKACIA DOBA NA LANOVKU

NEDEĽA 24.1.2010 – JASNO, vietor do 2 M/S bez nárazov, teplota od -8 do -10 °C. V sobotu 23.1. pri vysokej návštevnosti bola ČAKACIA DOBA NA LANOVKU v priemere DO 5 MINÚT (odmerané). Fotografie zo soboty viď nižšie.
Počas týždňa na Skalke napadlo do 5 cm snehu a panuje zimné počasie ako z filmu Mrázik – krásna biela zamrznutá príroda všade naokolo. Lanovka Pekná vyhliadka je v prevádzke od 9:00 do 16:00 spolu so zjazdovkou otvorenou v CELEJ ŠÍRKE s VEĽMI DOBRÝMI PODMIENKAMI a POCTIVÝMI 50 cm snehu. Celodenný skipas za 16€ pre dospelého, 13€ pre juniora do 18 rokov a 11,50€ pre deti do 12 rokov, seniorov nad 60 rokov a zťp. Držitelia ISIC majú nárok na celodenný skipas v tarife Junior. Rodinný skipas 2+1 len za 37,50€ a rodinný skipas 2+2 za 42,50€.
Počas lyžovania je zabezpečený profesionálny dohľad HORSKEJ SLUŽBY, nový SKI SERVIS s POŽIČOVŇOU pri kase lanovky, lyžiarski inštruktori SNOWSPORTS ACADEMY ako aj zväčšený BUFET priamo pri vrcholovej stanici lanovky na Pekne vyhliadke. PARKOVANIE v celom stredisku je BEZPLATNÉ. SKI LINKA: 0911 307 290. Tešíme sa na Vás!

             

20. 01. 2010      Víkendový pobyt 3dni/2noci v cene už od 59EUR

Pre veľký záujem o víkendové lyžovanie v našom stredisku tu máme pre Vás skvelú ponuku!

 

Víkendový pobyt 3dni/2noci (piatok - nedeľa) v termínoch 05.02.- 07.02.2010,  19.02.- 21.02.2010, 26.02.- 28.02.2010 v cene už od 59EUR/dospelá osoba/pobyt a dieťa do 12 rokov už od 40,50EUR/pobyt. Pobyt zahrňuje 2x ubytovanie na chate Limba, 2x raňajky, 2-denný skipas na sedačkovú lanovku na zjazdovke Pekná vyhliadka. Objednávky telefonicky na číslach 0904 946 889, 0910 944 622 alebo e-mailom na limba@skalkaarena.sk.

 

A to nie je všetko! Po lyžovačke si určite vyberiete ešte z ponuky v Relax centre (bazén a sauny, bowling, squash, fitness, v hale si môžete zahrať tenis či bedminton alebo iné kolektívne hry). Víkend strávený u nás - v nadmorskej výške 1 232 m.n.m. Vám dodá tú správnu životnú energiu!

15. 01. 2010      Sobota 16.01. - krásne jasno a za NIŽŠIE CENY

Na sobotu 16.1.2010 predpoveď hlási krásne jasné počasie s dennými teplotami okolo -2 až -4 stupne a takmer nulovým vetrom. Kvalitne upravený svah čaká na Vás v Skalka arene.

Už platia nové výhodnejšie ceny skipasovCelodenný skipas len za 16€ pre dospelého, 13€ pre juniora do 18 rokov a 11,50€ pre deti do 12 rokov, seniorov nad 60 rokov a zťpRodinný skipas 2+1 sme znížili na 37,50€ a rodinný skipas2+2 na 42,50€. Kto lyžuje viac, ušetrí – prenosný skipas 7 dní zo sezóny len za 99€ - celodenná lyžovačka vždy lacnejšie.

Pravá časť zjazdovky (smerom dole) je upravená s veľmi dobrými snehovými podmienkami a 45cm snehu. Ľavá časť čiastočne zjazdná v spodnej časti. Počas noci keď to počasie umožní zasnežujeme. Lanovka premáva denne od 9:00 do 16:00.

Počas lyžovania je zabezpečený profesionálny dohľad HORSKEJ SLUŽBY, nový SKI SERVIS s POŽIČOVŇOU pri kase lanovky, lyžiarski inštruktori SNOWSPORTS ACADEMY ako aj zväčšený bufet priamo pri vrcholovej stanici lanovky na Pekne vyhliadke.

Pre aktuálne poveternostné informácie volajte našu Ski linku 0911 307 290, ktorú obsluhuje člen nášho týmu nachádzajúci sa priamo v stredisku.

Nižšie pripájame výber fotografií zo strediska zo dňa 6.10.2010 Tešíme sa na Vás v stredisku Skalka arena.             

  Cennik_2009-2010.pdf  13. 01. 2010      Prezentácia strediska pre organizátorov lyžiarskych kurzov, CK a CA

 

V sobotu 16.01.2010 Vás srdečne pozývame spoznať najbližšie lyžiarske stredisko od južného a západného Slovenska s kvalitnými prírodnými snehovými podmienkami počas prezentácie celoročných možnosti strediska v nadmorskej výške 1 232m.n.m.

 

Prezentácia je určená pre:

organizátorov lyžiarskych kurzov, kurzov OCAP, škôl v prírode, sústredení pohybovej aktivity a športových sústredení počas celého roka, organizátorov víkendových a firemných pobytov, pre CK a CA.

 

Miesto stretnutia účastníkov: chata Limba v centre strediska, www.skalkarena.sk

 

Dátum: sobota 16.01.2010

 

Program:

09:30 - 10:00 hod - registrácia účastníkov prezentácie v skibare chaty Limba

10:00 - 11:00 hod - prezentácia všetkých možnosti na šport a relax počas celého roku, ubytovacích kapacít, možnosti doplnenia programu v blízkom okolí

11:00 - 13:00 hod – prehliadka možnosti strediska - štvorsedačková lanovka, zjazdovky, vyše 50km bežeckých trati, in-line drahá s možnosťou osvetlenia,  Relax centrum - bazén, sauny, bowling, squash, vnútorná hala na kolektívne športy, posilňovňa. Cyklistické trasy, vonkajšie ihriská na tenis a kolektívne športy.

Individuálny program v stredisku

13:00 - 14:00 hod - možnosť obeda v reštaurácii chaty Limba a ďalšieho občerstvenia v skibare

 

Pre účastníkov prezentácie poskytneme:

- BEZPLATNÝ skipas na štvorsedačkovú lanovku na zjazdovke Pekná vyhliadka - Skipas platí 16.01.2010 v čase od 14:00 do 16:00hod.

- Občerstvenie v príjemnom prostredí skibaru na chate Limba

- Malé občerstvenie v bufete na Peknej vyhliadke

- 1x hodinový vstup grátis do wellness v Relax centre

- darček pre detských účastníkov v sprievode dospelej osoby

- KATALÓG strediska a propagačné materiály v tlačenej podobe

 

Ďalej možnosť pre Vás:

Aj Vám chýbala pravá zimná atmosféra počas tohtoročných Vianoc? Tak neváhajte a spojte našu prezentáciu s víkendovým pobytom v krásnej zimnej atmosfére strediska Skalka arena so svojou rodinou alebo s priateľmi. Ponúkame Vám ubytovanie priamo v stredisku na chate Limba od 11EUR/osoba/noc.

 

Svoju účasť na prezentácii potvrďte prosím e-mailom na limba@skalkaarena.sk s uvedením mena a počtu osôb.

 

Tešíme sa na Vás na Skalke pri Kremnici.             

04. 01. 2010      LANOVKA V PREVÁDZKE DENNE

Lanovka premáva denne od 9:00 do 16:00. Zjazdná je pravá časť zjazdovky (smerom dole) s veľmi dobrými snehovými podmienkami a 40cm snehu. Počas noci keď to počasie umožní zasnežujeme. Tešíme sa na Vás v Skalka arene.

03. 01. 2010      Pondelok 4.1. - objednali sme rozprávkové počasie

Predpoveď pre Skalku na pondelok 4.1.2010 hlási ideálne počasie na pohodovú lyžovačku: jasno, bezvetrie. K tomu dosnežená práva časť zjazdovky (smerom dole) s 40 cm snehu a veľmi dobrými podmienkami a zväčšený bufet na Peknej vyhliadke. Tešíme sa na Vás!

31. 12. 2009      1.1.2010 LYŽUJEME OD 11:00

Pohodová lyžovačka na nový rok začína od 11:00 takže ráno sa po Silvestrovskej noci môžete pokojne vyspať. Podmienky sú podľa možností počasia dobré. Tešíme sa na Vás a želáme všetko dobré do nového roku 2010.

31. 12. 2009      Novinky v stredisku 2009/2010

Riešime krízu – zvýhodňujeme ceny za lyžovačku

Pre stálych návštevníkov ponúkame nový prenosný skipas  „7 dní zo sezóny“ za vynikajúcich 99 €.
7 dní neobmedzeného sezónneho lyžovania, v ktorýkoľvek deň, počas celej sezóny a  len za 14,14 € za deň.  Náš bonus  naviac  - tento skipas je prenosný, čo zaručuje jeho dokonalé využitie.

Rodinné skipasy  2+1 a 2+2
V sezóne 2009/2010 sme pre všetkých návštevníkov strediska pripravili zvýhodnené rodinné celodenné skipasy pre rodičov s jedným alebo dvomi deťmi do 12 rokov. Rodinám vychádzame v ústrety a poskytujeme im pohodlnejšie celodenné lyžovanie bez časového obmedzenia za ceny so zľavou až 20%. Podmienkou pre zakúpenie tohto skipasu je preukázanie sa dokladom potvrdzujúcim rovnaké priezvisko alebo rovnaké bydlisko členov rodiny.

Tarifa Junior  - 20% zľavy pre deti od 13 do 18 rokov a držiteľov kariet EURO<26, GO<26, ISIC a ITIC Zvýhodnili sme tarify pre návštevníkov až do veku 18 rokov, ktorí lyžujú v priemere so zľavou až 20% oproti tarife dospelých osôb. Okrem toho pre držiteľov kariet EURO<26, GO<26, ISIC a ITIC poskytujeme rovnakú tarifu na celodenný skipas. Držitelia týchto kariet majú nárok zakúpiť si skipas so zľavou iba pre seba.

Týždenná lyžovačka za drobné - 20% zľavy cez týždeň po 10.01.2010 (okrem 22.02. – 05.03.2010)
Lyžuj cez týždeň celý deň a ušetríš až 20%. Pondelok až štvrtok po 10.01.2010 a okrem školských jarných prázdnin si v Skalka arene zalyžuje dospelý počas celého dňa za vynikajúcich 12,50 €, junior za 10,50 € a najmenší za 9 €.

 

Počúvame našich návštevníkov z minulej sezóny

Bezplatné parkovanie v celom stredisku
Parkovanie na hlavných parkoviskách v celom stredisku bez poplatkov sa stalo realitou. Neplatíte, usmerní Vás parkovacia hliadka a pribudlo nám 60 nových parkovacích miest. Stačí pricestovať čím skôr a parkovacie miesto v tesnej blízkosti lanovky je Vaše.
Pozn.: Kvalitné zimné obutie vozidla je nutnosťou, reťaze pre prípad je vhodné mať k dispozícii.

Požičovňa lyží a snowboardov, ski servis a zväčšený bufet na Peknej vyhliadke
V tesnej blízkosti kasy strediska pribudol nový ski servis a požičovňa lyží rovnako ako aj ďalšie suché WC.

Snowpark FRST – prvý snowpark na Skalke pri Kremnici
Prvý snowboard park na Skalke sa čoskoro stane realitou. Naprojektovaných je niekoľko efektných prekážok a skokov a podľa snehových možností budú pripravené privítať návštevníkov už začiatkom mesiaca Január 2010.

Ďalšia pokladňa na víkendy
Pre nápor návštevníkov najmä počas víkendov rozširujeme  pokladne o ďalšie výdajné okienko a druhú kasu. Žiadne zbytočné postávanie v rade  ale len poriadna lyžovačka za dobré ceny.

Upravený vjazd a výjazd z lanovky
Po nultom ročníku prevádzky  je zmenená poloha turniketov a upravený dojazd k nim. Určite všetkých lyžiarov  poteší komfortnejšie vystupovanie zo sedačkovej lanovky -  je predĺžený a rozšírený výjazd .

Maľovaná mapa celej lokality Skalka pri Kremnici
Plnohodnotná maľovaná mapa Skalky pri Kremnici je realitou. Je k dispozícii na www.skalkaarena.sk a bude aj na viacerých miestach priamo v stredisku.

Tešíme sa na Vás na zjazdovke Pekná vyhliadka počas celej zimnej sezóny 2009/2010.29. 12. 2009      30.12.2009 LYŽUJEME - STREDISKO V PREVÁDZKE

Dosnežili sme po predchádzajúcom výraznom oteplení, očakávame nočné sneženie podľa predpovede a ráno o 9:00 opäť spúšťame prevádzku. Podmienky sú dobré , 30 cm technického snehu. Predpovedaná denná teplota -2 stupne, bezvetrie. Tešíme sa na Vás.

28. 12. 2009      STREDISKO MIMO PREVÁDZKY

Pre pokračujúce nepriaznivé počasie a nedostatok snehu na viacerých častiach zjazdovky stredisko ZATVORENÉ. O termíne otvorenia prevádzky Vás budeme informovať.

27. 12. 2009      Tlačová správa - Novinky sezóny 2009/2010  skalka_arena-tlacova_sprava_09-10.pdf  19. 12. 2009      NEDEĽA 20.12. – STREDISKO Z TECHNICKÝCH PRÍČIN MIMO PREVÁDZKY

Chceme Vám poskytnúť poriadnu lyžovačku bez kompromisov. Na Skalke sneží a mrzne, zasnežujeme celú noc s cieľom zlepšiť podmienky na zjazdovke. V sobotu bola kvalita svahu a snehu na zjazdovke dobrá, avšak stále nie vynikajúca. Najbližší deň prevádzky je plánovaný na 24.12., aktuálne informácie nájdete na www.skalkaarena.sk. Ďakujeme za trpezlivosť a tešíme sa na Vašu návštevu cez Vianočné sviatky. Skalka arena

18. 12. 2009      Sobota 19.12.2008 - začíname za 1€

Už túto sobotu otvárame lyžiarsku sezónu v lyžiarskom stredisku s najbližšou poriadnou lyžovačkou – Skalka arena. Nadmorská výška 1 005 až 1252 m n.m. zaručuje kvalitné snehové podmienky doplnené umelým zasnežovaním zjazdovky. Zasnežili sme pre Vás širšiu časť zjazdovky a s dobrými podmienkami je pre Vás pripravená na prvú jazdu tohtoročnej zimnej sezóny. V prvý deň otvorenia sezóny si u nás zalyžujete do sýtosti len za symbolickú cenu 1€! A k tomu parkovanie konečne ZADARMO v celom stredisku. Tešíme sa na Vás!

13. 12. 2009      Konečne mrzne a snežíme ako sa len dá

Milí lyžiari, konečne sme sa dočkali mrazivých teplôt potrebných pre umelé zasnežovanie! Od sobotňajšej noci zasnežujeme zjazdovku s využitím 8 výkonných snežných diel. Prípravy na novú sezónu sú v plnom prúde s cieľom privítať Vás už v sobotu 19.12.2009. Využite do Vianoc chrípkové ceny skipasov – dospelý lyžujú celý deň iba za fantastických 13€, ich juniori (od 13 do 18 rokov) iba za 10,50€ a deti (od 6 do 12 rokov) len za 9€. Ďalšie novinky sezóny 2009/2010 už čoskoro. Tešíme sa na Vás v stredisku Skalka arena.

         

10. 11. 2009      Silvester na Skalke sa blíži

Ešte sa stále rozhodujete, kde stráviť posledné dni roku 2009? Srdečne Vás pozývame do strediska Skalka arena. Parádna lyžovačka na novej zjazdovke Pekná vyhliadka, kilometre kvalitne upravených bežeckých tratí a in-line dráha na bežky dokonca s možnosťou večerného osvetlenia. Čistý horský vzduch, sneh a mráz ale aj Relax centrum priamo v stredisku, Vám pomôžu načerpať energiu a pozitívne sa naladiť do nového roku. V predaji sú posledné voľné miesta na pobyty so Silvestrovskou zábavou v chate Limba. Vykročte do magického roku 2010 v atmosfére nádhernej zimnej prírody. Vaše požiadavky zasielajte prosím e-mailom na limba@skalkaarena.sk. Tešíme sa na Vás!

STREDISKO |  DOPRAVA |  SPORT & FUN |  SLUŽBY |  UBYTOVANIE |  CENNÍK |  MAPA |  GALÉRIA |  KONTAKT
(c) 2015 Skalka Arena. designed & powered by creoneo creoneo