lyžiarske stredisko
Skalka arena Kremnica

Info na víkend 3.3. – 4.3.

Počas uplynulého týždňa nám mrazivé počasie dovolilo časť zjazdovky technicky zasnežiť. Pod vplyvom veľkých mrazov je zjazdovka krásne premrznutá a kvalita kombinácie prírodného a technického snehu je vynikajúca. Podmienky na lyžovačku sú na základe toho stále fantastické.

PREVÁDZKA DOPRAVNÝCH ZARIADENÍ
V prevádzke bude od 9:00 do 16:00 lanovka Pekná vyhliadka, vlek Kubík pod Turistickou a baby vlek Kubík.

PREDPOVEĎ POČASIA
V sobotu 3.3.2018 má byť jasno, denná teplota má vystúpiť na príjemnejších -6°C, doobeda má byť mierny vietor, ktorý poobede prejde až do bezvetria.
V nedeľu 4.3.2018 má byť polooblačno až oblačno, v poobednajších hodinách s hmlou, denná teplota -5°C a takmer bezvetrie.

V nedeľu 4.3. máme pre Vás pripravené podujatie Demänovka na snehu. Zastavte sa v Demänovka zóne na horúce nápoje, súťaže o darčeky a mnoho ďalších aktivít. Vidíme sa v nedeľu 4.3.2018 na vrcholovej stanici lanovky Pekná vyhliadka.

letak-demenovka

Informácia pre BEŽKÁROV

Bežecké trate budú tak ako pred každým víkendom upravované v čo možnom najväčšom profile. Presné informácie o úprave tratí na víkend nájdete zverejnené na stránke Skalka DNES zajtra ráno do 8:00.

Opätovne si dovoľujeme požiadať bežkárov o ohľaduplnosť pri využívaní parkovacích miest na Skalke, ktorých je nedostatok. Pokiaľ je to možné, príďte počas víkendu autom do strediska minimálne 2 osoby v aute. Ďakujeme.

Mesto Kremnica pristúpilo k zavedeniu poplatku za využívanie bežeckých tratí na Skalke. Od soboty 20.01.2018 si bude môcť každý bežkár starší ako 15 rokov zakúpiť jednodňový farebný náramok v hodnote 2 €, ktorý bude mať v deň bežkovania na ruke.

Predajné miesta sú zreteľne označené a zriadené:
– v Relax Centre Skalka,
– v Dreveničke pred Štadiónom Rudolfa Čilíka na Skalke,
– v predajni športových potrieb Cyklo – Santé v Kremnici
– na chate Hostinec

Náramky budú priebežne kontrolované. Pracovníci viditeľne označení logom „úprava tratí Mesto Kremnica“ sú oprávnení vyzvať Vás k preukázaniu zaplatenia poplatku za využívanie bežeckých tratí. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité výhradne na úpravu bežeckých tratí.

Ďakujeme za každý príspevok, ktorý prispeje k udržateľnosti úpravy bežeckých tratí V Kremnickom pohorí.